≫

Milan razbio Vučicu u sred Rima: Rosoneri ne znaju za poraz u ovoj godini (VIDEO)

Milan sve bliži Evropi

• 3

Fudbaleri Milana savladali su Romu sa 2:0, u derbiju 26. kola Serije A i tako nastavili niz od 13 uzastopnih mečeva bez poraza.

>>>Sergej rešetao, Marušić pocrveneo zbog gluposti, Jagoš Vuković asistirao za pobedu! (VIDEO)

Ako Rosoneri nastave da pružaju slične partije poput ove u Rimu i Liga šampiona sledeće sezone, nije nemoguća misija.

Na prvi gol čekalo se do 48. minuta kada je svoj šesti gol u sezoni postigao Patrik Kutrone. Posle asistencije Susa ka golu protvnika, Kutrone je utrčao u peterac, bio brži od golmana Rome i tako doveo svoju ekipu u vođstvo.

Još jedno pravo remek-delo iz Milanove "kuhinje" viđeno je u 74. minutu kada je svoj prvi gol u Seriji A ove sezone, zabeležio David Kalabrija. On je prvo odigrao odličan dupli pas na ivici šesnaesterca sa hrvatskim internacionalcem Kalinićem da bi potom lob udarcem postigao gol za konačnih 2:0 na Olimpiku

Da podsetimo, poslednji put četa Đenara Gatuza izgubila je 23. decembra od Atalante. Od tada do danas Rosoneri su nanizali čak 9 pobeda i 4 nerešena rezultata, dok je pobeda nad Romom u gostima prva posle oktobra 2011. godine.

Bolonja - Đenova 2:0 (0:0)