≫

Arsenal konačno pobedio, Kiks Sitija posle gola rukom za Vulvse! (VIDEO)

Kontroverzno su poveli Vukovi, Siti je dugo jurio ceo plen

• 3

U 3. kolu Premijer lige, Vulverhempton i Mančester siti remizirali su sa 1:1, što je prvi kiks aktuelnih šampiona Engleske, dok je Arsenal zabeležio prvu pobedu jer je na svom terenu savladao Vest Hem sa 3:1.

Mančester siti nije dugo uspevao da matira Vulvse na teškom gostovanju, štaviše, domaćini su ih šokirali pogotkom u 57. minutu, i to na neregularan način, pošto je Boli na pas Mutinja rukom preusmerio loptu u mrežu.

Unervozili su se Građani, naročito zbog načina na koji su poklekli, ali su već u 69. minutu izjednačili preko Laportea, što im je ostavilo dovoljno vremena da napadnu ceo plen.

Potpuno su igrači Sitija dominirali u svim segmentima igre, ali je i tim Vulvsa bio tvrd orah na putu do maksimalnog učinka

Branio je vrhunski Patrisio, nisu Gvardioli pomogli ni džokeri Žesus i Sane, pa je mala portugalska kolonija Vulvsa (pet startera i trener Espirito) uspela da dođe do zlata vrednog boda.

Poslednja šansa bio je slobodan udarac Kun Aguera u 95. minutu, samo je uzdrmana prečka.

Arsenal je na svom terenu konačno oraspoložio navijače, pošto su slavili u gradskom derbiju protiv Čekićara. Iako je Marko Arnautović sjajnim šutem sa oko 18 metara postigao sjajan gol u 25. minutu za goste, Arsenal je pet minuta kasnije izjednačio preko Monreala, koji se dobro snašao posle gužve u kaznenom prostoru.

Mučile su se Tobdžije u drugom poluvremenu, ali im je pomogao autogol Diopa. U sudijskoj nadoknadi je Velbek posle dobrog proigravanja Beljerina postavio konačan rezultat.

Posle ovog meča Siti ima 7 bodova i mogu da ga prestignu Liverpul, Čelsi, Votford, Totenhem.