≫

Pet puta 2:0! Neverovatan rasplet mečeva Premijer lige, Fulam nemoćan u Liverpulu, Arsenal se opasno zaleteo

Poražene ekipe nisu postigle nijedan gol u popodnevnim utakmicama

• 4

Pet od šest utakmica 7. kola engleske Premijer lige odigranih u popodnevnom terminu završene su istovetnim pobedama - 2:0!

Arsenal, Totenhem, Mančester siti, Lester i Vulverhempton slavili su protiv svojih rivala 2:0, a Everton je bio još ubedljiviji, i to proitv Fulama naših Slaviše Jokanovića i Aleksandra Mitrovića koji je naišao na "tvrdo" u Liverpulu - 3:0.

Domaći sastav pokazao se kao prejak po "Kotadžerse" na "Gudisonu" uprkos promašenom penalu Gilfija Sigurdsona u 52. minutu.

Iskupio se Islanđanin samo četiri minuta kasnije, posle njega i Tosun je pogodio mrežu ekipe iz Londona, da bi tačku na trijumf stavio igrač utakmice Sigurdson u samoj završnici, pa su "karamele" uspele da dođu do pobede posle četiri runde bez iste.

Mitrović ovoga puta nije došao do izražaja, pronašli su igrači Evertona našin da ga zaustave o čemu svedoči i ova fotografija duela Srbina sa dvojicom čuvara.

Mitrović se samo ovako može zaustaviti: Srbina su često "hapsili" fudbaleri Evertona Foto: Tanjug/Ap

U Londonu, Arsenal je pokazao moć.

Dva teška izazova u uvodnim kolima i porazi protiv Sitija i Čelsija nisu poremetila tim Unaja Emerija koji je od tada "vezao" pet pobeda - Vest Hem, Kardif, Njukasl, Everton i Votford!

"Tobdžije" su se pomučile pred svojim navijačima, Votford je "pao" tek u završnih deset minuta - najpre autogolom Kačarta u 81, a onda je, dva minuta kasnije, Ozil stavio tačku na pobedu.