≫

Jokan video Arsenalovu mašineriju, puče petarda kraj Temze! (FOTO)

U strašnom je naletu ekipa Unaja Emerija, Lakazet i Obamejang dvostruki strelci

• 2

Zahuktao se Arsenal kao u "stara dobra" vremena kada su "tobdžije" bile strah i trepet za svakog protivnika, Unaj Emeri je napravio mašinu koja od drugog kola tekuće sezone melje sve pred sobom.

U to se, nažalost, uverio i "srpski" Fulam na svojoj koži, i to pred svojim navijačima, gde je viđena demonstracija sile gostiju i pobeda od 5:1 (1:1) u 8. kolu Premijer lige!

Jokanović sa klupe i Mitrović na terenu, uz ostatak ekipe, bili su nemi posmatrači dominacije "Tobdžija", dvostrukih strelaca Lakazeta i Obamejanga pre svih.

Strelac za "Kotadžerse" bio je Andre Širle, ali je i ta situacija bila splet srećnih okolnosti po domaći sastav, jer su šansa i pogodak "pali" nakon kiksa kompletne defanzive Arsenala koju je majstorskim lobom kaznio iskusni Nemac.

Ipak, sve pre toga, i naročito nakon tog momenta, bila je "jednosmerna ulica", Arsenal je bio superioran i nemilosrdno zatrpavao mrežu golmana Betinelija.

Remzi slavi gol, Belerin i Monreal mu idu u susret da podele radost Foto: Tanjug/Ap

Lakazet je bio ekstra motivisan, dva njegova gola za 2:1 bila su uvod u još moćniji nastup gostiju, koje je u drugom poluvremenu napadački oplemenio i Obamejang.

Između pogodaka ove dvojice "uglavio" se i Remzi čiji je hitac za 3:1 bio najava sigurne "trojke" Arsenala u komšiluku.

Do kraja je bilo dovoljno vremena da se "raspuca" i sjajni Gabonac, rezervista danas, koji je u 79. minutu, a onda i u 91. stavio tačku na još jednu sjajnu predstavu sve boljeg Arsenala.

Podsećamo, ovo je bila šesta uzastopna pobeda tima iz Londona posle ona dva uvodna poraza u derbijima sa Sitijem i Liverpulom.