≫

Gudurić bez poena u porazu Fenerbahčea od Banvita

Tek treći poraz u prvenstvu zabeležio je tim Željka Obradovića

• 2

Košarkaši Fenerbahčea u poslednjoj sekundi su izgubili od Banvita rezultatom 63:61 u okviru 16 kola turkog prvenstva.

>>>Derbi bez Grobara i Delija, Čanak imao zanimljivu opasku o tome da li ima favorita!

Bio je ovo tek treći poraz čete našeg Željka Obradovića u domaćem šampionatu, a zanimljivo, prvi još od novembra prošle godine.

Zanimljiv meč igrao se u Turskoj jer je rezultatska klackalica viđena u većem delu meča.

Tokom druge četvrtine Fener je bio u blagoj prednosti ali im domaći nisu dozvoljavali da naprave veću razliku.

Nerešeno je bilo na minut do kraja, 61:61. Poslednji napad je imao Banvit, posle neiskorišćenog napada Željkovog tima. Heroj domaćih Toni Tejlor iskoristio je svoju šansu i pogodio na 2 sekunde pre kraja za konačnih 63.61.

Najefikasniji igrač Banvita bio je Kalojaro, Kulig je imao poen manje, dok je Toni Tejlor postigao 10 poena.

U timu aktuelnog šampiona Evrope i Turske Luiđi Datome je postigao 20 poena(8/9 šut iz igre), Jan Veseli je imao 15, dok je Marko Gudurić bio bez poena. Kalinić nije bio u protokolu za ovaj meč.