"Bocnula sam se, mislili smo da se aparat pokvario..." Nadežda godinama boluje od ove bolesti: "Niste sami"

E. J.
E. J.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Nadežda Biljić uskoro puni 35 godina, a već nekoliko godina zna da boluje od dijabetesa tipa 1.

Kako je priznala, dijagnoza ju je zatekla nespremnu i primorala ju je da iz korena promeni svoje navike i debelo povede računa prvo o ishrani.

- Život sa dijabetesom tipa 1 traži disciplinu i svakodnevnu pažnju, ali on nikada nije bio prepreka da ostvarim svoje snove. Majka sam, supruga i pevačica, i uprkos svim izazovima, na scenu izlazim sa istom snagom, strašću i energijom kao i uvek. Uz ljubav porodice, posvećenost i brigu o sebi, uspela sam da muziku živim punim plućima i delim je sa svojom publikom. Želim da poručim svima koji se bore sa dijabetesom da nisu sami. Bolest ne mora da bude granica, već podsetnik koliko smo jaki kada verujemo u sebe i ono što volimo - poručila je Nadežda na društvenoj mreži Instagram.

- Vukla sam to mesec i po dana, osećala sam se čudno, a sreća u nesreći je što je moj brat dijabetičar pa je imao aparat. Izmerila sam šećer i bocnula sam se dva tri puta i mislili smo da se aparat pokvario jer sam imala šećer 29,8. Bola sam se 4, 5 puta na dan, a sada je to malo bolje - rekla je Biljićeva svojevremeno u emisiji "Grand magazin".

- Sam osećaj kad uzmem insulin da ubodem samu sebe nije ni malo prijatan, u stvari dijabetes nije bolest, to je stanje organizma i sa tim se živi i ako vodite računa možete da doživite duboku starost. Na žalost i moj brat i ja imamo isti tip šećera, meni je to jako teško palo, to sam saznala posle porođaja. To se javilo tokom trudnoće, gestacijski dijabetes, to se tako zove, često se pojavi kod žena tokom trudnoće. Bude na samoj granici, pa kad se žena porodi budeš na dijeti i onda se to reguliše, ali kod mene se to nije regulisalo - ispričala je.

- Kada sam izašla iz "Narodnog fronta", pošto sam se porodila pre vremena hitnim carskim rezom, ja sam prvi put u životu imala visok pritisak, što nikada do sada nisam imala, niti davala na značaju pošto je sve vreme bio problem taj dijabetes - priznala je Nadežda.

(Telegraf.rs)

Video: Tea Bilanović intervju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA