Bundes: Kuzmanović dvostruki strelac (VIDEO)

Reprezentativac Srbije dva puta precizan s "bele tačke", Leverkuzen udaljio Bajern od borbe za titulu

• 0

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović postigao je dva gola iz penala u ubedljivoj pobedi Štutgarta nad Hamburgom (4:0) u 24. kolu Bundeslige. Minhenski Bajern napravio je novi kiks i porazom u Leverkuzenu omogućio Borusiji Dortmund da odmakne dodatna tri poena ukoliko u poslednjoj utakmici dana savlada Majnc.

Štutgart je poveo u 23. minutu preko Ibiševića, a potom je Kuzmanović pogocima s "bele tačke" u 31. i 47. minutu potvrdio ubedljivu pobedu gostiju.

Ekipa Hamburga je od 54. minutu igrala bez isključenog Paula Gerera, a Gojko Kačar presedeo je celu utakmicu na klupi domaćeg tima.

Leverkuzen je u derbiju kola zasluženo savladao minhenski Bajern, ali je do bodova došao tek golovima u završnici meča. Prvo je Štefan Kizling u 79. minutu zatresao mrežu Bavaraca, a konačan rezultat postavio je Karim Belarabi u 90. minutu.

Poslednjeplasirani Frajburg pokazao je zube i iznenadio favorizovan Šalke, koji je sredinom drugog dela najavio preokret, ali su domaći uspeli da se odbrane do kraja. Berlinska Herta na svom terenu bila je bolja od Verdera i slavila minimalnim rezultatom, dok su meč bez golova odigrali Kajzerslautern i Volfsburg.

Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen 2:0