Dva kola pre kraja ludnica na dnu Super lige! Gol sa centra u Kragujevcu!

Javor propustio veliku priliku na Čika Dači i glavni je kandidat za ispadanje. OFK još jednom pobedom obezbedio opstanak, ne i Sloboda, Donji Srem, Rad, Radnički Kragujevac.

• 0

Drama se nastavlja! Fudbalsko prvenstvo Srbije je najverovatnije dobilo novog šampiona, ali je nikad dalje od imena klubova koji će napustiti elitno takmičenje.

Ne pamti se ovako uzbudljiva završnica našeg šampionata kada je borba za opstanak u pitanju.

Posle 28. kola u poziciji koja vodi u drugu ligu su Javor, Rad, Sloboda, Donji Srem i Radnički Kragujevac.

GOL SA CENTRA RADNIČKOG

Kakva je ludnica bila u Kragujevcu najbolje govore vremena golova: 0:2 je bilo u 59, 2:2 u 75, 2:3 u 87. i 3:3 u 93. minutu!

Javor je imao 2:0 u Kragujevcu, plivao je ka mirnoj luci, ali ga je uporopastio golman Mišić, koji je primio golove sa centra i iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Majstorija domaćeg fudbalera Petrovića sa pola terena za 1:2 retko je viđen gol na našim terenima o kojem će se tek pričati.

Stanimir Milošković, bivši igrač Kragujevčana u samom finišu je doneo 3:2 gostima i viđenu pobedu u 87. minutu, ali poslednju reč su dali domaći.

U završnim sekundama lopta je posle šuta iz očaja Adamovića sa 20 metara u trećem minutu nadoknade završila u mreži, što je Radnički sačuvalo u životu, a Javor zadržalo u najgoroj situaciji.

OFK Beograd je definitivno član Super lige i naredne sezone. Golovima sa penala u trećem minutu Čavrića i Jovanovića u 67. minutu srušen je Napredak, kojem ovaj meč ništa nije značio.

U Radu su posle poraza na Marakani najavljivali totalnu ofanzivu protiv Donjeg Srema, ali građevinari nisu uspeli da osvoje bodove spasa.

Finiš je obilovao dobrim šansama na obe strane, ali na kraju 0:0 i strepnja pred dva poslednja kola.