LIGA EVROPE: Tri gola Sudanija za petardu Dinama, Vidić i Kuzmanović jedva do pobede (FOTO) (VIDEO)

Modri demolirali Astru u Zagrebu rezultatom 5:1 * Goleada u Salcburgu, Limasolu i Atini * Neroazuri stigli do tri boda u 71. minutu

• 0

Skupocena ekipa Dinama, koju je Zdravko Mamić skrojio ta grupnu fazu Lige šampiona, neočekivano se nije našla u najelitnijem fudbalskom takmičenju, ali su za prvih 45 minuta meča Lige Evrope protiv rumunske Astre  pokazali da mogu da se nadaju proleću u Evropi - 5:1 (3:0).

Modri su već nakon 45 minuta rešili pitanje pobednika zahvaljujući trostrukom strelcu Sudaniju koji je, u razmaku od 17 - 46. minuta, tri puta matirao nesrećnog Lunga. Zanimljivo, nakon Braimija, koji je tri puta bio strelac za Porto u LŠ, Sudani je drugi alžirac za dva dana koji je uspeo da upiše het-trik u evropskim takmičenjima.

Četvrti i pet gol za Dinamo delo su Henrikeza i Corića, a počasni za Rumune postigao je Šitu u 82. minutu.

U drugoj utakmici u ovoj grupi Seltik je donekle oprao grehe iz kvalifikacija za LŠ. Igrao je dobro u Salcburgu, dugo vodio rezultatom 2:1, ali je Sorijano u 79. minutu doneo bod Austrijancima. Za tim iz Glazgova do 68. minuta igrao je bivši igrač Partizana Stefan Šćepović.

Derbi kola (barem ovih utakmica od 19.00) odigran je u nemačkoj gde je Borusija Menhengladbah ugostila Viljarela, ali nije uspela da ga pobedi. Vodio je domaći tim na poluvremenu golom Hermana u 21. minutu, dok je bod Viljarealu doneo Uče u 68. minutu, samo minut pošto je ušao s klupe.

Inter naših Nemanje Vidića i Zdravka Kuzmanovića, koji su bili u sastavu od prvog minuta, dominirao je protiv Dnjipra, ali su uspeli da postignu gol tek kada su Ukrajinci ostali sa igračem manje (drugi žuti Rotana). Strelac gola bio je Di Ambrozio u 71. minutu, nakon greške domaćeg tima.

PARTIZAN NADIGRAO TOTENHEM, ALI JE U HUMSKOJ ZAVRŠENO BEZ GOLOVA, DOK JE BEŠIKTAŠ ODIGRAO SAMO 1:1 PROTIV ASTEREASA.