Teodosić vodio CSKA do trijumfa na Glorija Kupu!

Srpski reprezentativac je ubacio 21 poen, a pet sekundi pre zvuka sirene bio precizan iz slobodnih bacanja čime je doneo trijumf armejcima

• 2

Košarkaši moskovskog CSKA osvojili su trofej na prestižnom turniru Glorija kup u Istanbulu pošto su u finalnoj utakmici savladali ekipu Unikahe sa 88:84 (24:15, 21:26, 14:26, 29:17).

Odigrana je uzbudljiva i neizvesna utakmica do samog kraja, a pobednika je rešio izvanredni srpski reprezentativac Miloš Teodosić, koji je pet sekundi pre zvuka sirene bio precizan iz slobodnih bacanja.

Teodosić je bio i najbolji pojedinac zanimljivog meča na kojem je u svom stilu predvodio ekipu moskovskih "armejaca".

Majstorski je upošljavao saigrače i istovremeno bio veoma precizan, pa je susret završio sa 21 poenom.

Voroncevič je dodao 16, dok su u Unikahi najefikasniji bili Grendžer sa 17 i Vasilijadis sa 15 poena.

Crvena zvezda je učešće na Glorija kupu završila kao šestoplasirana nakon što je ranije danas izgubila od Efesa sa 76:59 (15:13, 23:15, 18:17, 20:14 ), dok je treće mesto osvojio Olimpijakos savladavši domaći Fenerbahče sa 69:60 (12:15, 26:14, 21:13, 10:18).