Italija jedva sprečile iznenađenje uz tri gola Kijelinija! Hrvatima pobeda u Bugarskoj! (VIDEO)

U petak je odigrano devet utakmica u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, a evo kakvi su bili ishodi

• 0

Fudbaleri Holandije posle ogromne muke uspeli su na domaćem terenu da pobede fudbalere Kazahstana, koji su imali minimalnu prednost na poluvremenu.

Ipak, u nastavku igre igre, "lale" su odigrale mnogo bolje i uspele da ostvare pobedu u meču u kome su bili apsolutni favoriti. Trijumf ekipi Gusa Hidinka doneli su Huntelar, Afelaj i Van Persi.

Slična situacija viđena je i u Italiji. Iako su "azuri" poveli u toku prvog poluvremena zahvaljujući Kijeliniju, do pobede su došli tek u 82. minutu, a strelac je ponovo bio štoper Juventusa. U međuvremenu je, takođe Kijelini uspeo da postigne i autogol.

U regionalnom derbiju, fudbaleri Hrvatske su uspeli da slave na gostovanju u Bugarskoj minimalnim rezultatom. Utakmicu je odlučio autogol Popova u 36. minutu. Treba napomenuti da su pre i za vreme utakmice viđeni veliki okršaji bugarskih i hrvatskih navijača.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti i trijumf Češke u Turskoj rezultatom 2:1, kao i pobede Islanda na gostovanju u Letoniji, odnosno Izraela na Kipru. Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova, je ona koja je odigrana u Velsu, između domaćeg tima i selekcije Bosne i Hercegovine.