Partizan ispustio pobedu u Jerusalimu!

Srpski šampion poražen je u trećem kolu Evrokupa od Hapoela rezultatom 82-79

• 42

Košarkaši Partizana zabeležili su i treći poraz u Evrokupu. Crno-beli su u trećem kolu grupne faze poraženi u Jerusalimu rezultatom 82:79. Tako srpski klub posle tri odigrana kola nema trijumf dok Hapoel ima skor 1-2.

Utakmicu je odlučila fenomenalna poslednja četvrtina, koju je Hapoel dobio rezultatom 26:13, a odlučujuće poene je postigao Kičen na 0,2 sekunde pre kraja. Najefikasniji u Partizanu bio je Edo Murić sa 21 poenom, Luka Bogdanović postigao je 16, a Đorđe Gagić 14. Kod Hapoela, Elijahu je postigao 22 poena, a Džons i Smit po 13.

Hapoel: Gafni 7, Mejan, Arijel, Kičen 11, Elijahu 22, Džons 12, Halperin 12, Timor, Daniel, Rajt 2, Grin 2, Smit 13

Partizan: Tepić 9, Murić 21, Marinković 3, Dalo, Milutinov 2, Gagić 14, Andrić 12, Milutinović 2, Glišić, Bogdanović 16, Bezbradica, Šalić

Prvu četvrtinu je obeležila ujednačena igra, gde je Partizan uspevao da igra u egalu sa domaćom ekipom. Odlični su u tim trenucima u crno-belom dresu bili Milenko Tepić, Edo Murić, kao i Luka Bogdanović, dok je domaći tim uglavnom dolazio do poena preko Halperina i Elijahua. Početkom drugog perioda igre, srpski tim je uspeo da napravi prvu ozbiljniju prednost u meču.

Otišli su crno-beli na plus 9 (29:20) najviše zahvaljujući odličnom Bogdanoviću, koji je imao i dobru podršku Mihajla Andrića. Do kraja prvog poluvremena, uprkos nekim dobrim naletima Hapoela (serija 9-0), Partizan je održavao prednost, da bi se na poluvreme otišlo sa plus četiri za crno-bele 46:42. Treba reći da je posle prvih 20 minuta, Bogdanović imao 13 poena (4/5 za tri poena), Milenko Tepić i Mihajlo Andrić 9, a Edo Murić 8, a jedino što je bilo loše u igri gostujućeg tima jeste odbrana.

Drugo poluvreme domaća ekipa je otvorila serijom 7-2 i došla do vođstva. Usledila je rezultatska klackalica, da bi posle poena Dontea Smita, kojom je napravio novu seriju 5-0, domaća ekipa došla do ozbilnije prednosti, ali su crno-beli uzvratili serijom 14-0 (poeni Murića, Gagića i Andrića) i stigli ponovo do maksimalnih plus devet minuta pre kraja treće deonice, da bi trojkom Andrića u poslednjoj sekundi, Partizan stigao i do prve dvocifrene prednosti na meču.

Domaći tim je bolje ušao u poslednju deonicu i serijom 8-0 uspeo da priđe minus dva, a crno-beli su za pet minuta postigli svega tri poena. Usledili su poeno Milutinova, ali je Džonsa i Elijahua, Hapoel stigap do izjednačenja, ali je usledila trojka Bogdanovića, kao i Murića, pa su crno-beli ponovo imali plus 4. Ipak, ponovo su Elijahu i Džons doveli domaći tim do izjednačenja. Na 28 sekundi pre kraja Rajt je pogodio dva slobodna bacanja, da bi Gagić izjednačio zakucavanjem pet sekundi pre kraja. Ipak, Kičen je preuzeo odgovornost i pogodio na 0, 2 sekunde pre kraja uz faul.

Evrokup 3. kolo grupa E:

Volgograd -Lijetuvos Ritas 63-77

Banvit - Asesoft 81-66

Hapoel - Partizan 82:79

Tabela: Banvit 3-0, Lijetuvos Ritas 2-1, Asesoft 2-1, Volgograd 1-2, Hapoel 1-2 Partizan 0-3, .