ZVEZDINA LEKCIJA ŠPANCIMA: Crveno - beli ubedljivi protiv Valensije! (FOTO) (VIDEO)

Crveno - beli ubedljivom igrom pred 15.000 navijača pobedili španski klub sa 76:63 * Prava je šteta što nisu ubedljivije trijumfovali jer su imali i 25 poena razlike

• 67

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su pobedili  Valensiju u 3. kolu Evrolige sa 76:63 i došli do druge pobede u najjačem takmičenju.

Crveno - beli imaju dve pobedu i poraz i nalaze se trenutno na trećem mestu u grupi D dok je Valensija poslednja sa tri poraza.

U Kombank Areni bilo je oko 15.000 navijača Zvezde koji su videli ubedljivu pobedu svog tima.

Ključni momenti meča bili su prvi minuti trećeg perioda kada je Zvezda serijom 12-4 otišla na plus 21 prednosti 51:30.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 14 (8 as), Rebić, Dangubić 5, Mitrović 10 (4sk), Lazić 2, Blažić 13, Kalinić 12, Marjanović 16 (9sk), Tejić, Dženkins 2, Jović, Cirbes 2. Trener: D. Radonjić

VALENSIJA: Ribas 13, Vanrosom 12, Sato 5 (7sk) ,Liščuk 5, Lučić 1, Dubljević 10, Vives, Martinez, Bajks 14, Lončar, Agilar 3, Harangodi. Trener: V. Perasović

Zvezda je odlično odigrala prvo poluvreme. Pre svega u odbrani gde su zaustavili protivnika na samo 26 poena.

Imali su crveno - beli konstantnu prednost od samog početka 13:7 ali su dizali razliku iz minuta u minut.

Snažna odbrana dala im je samopouzdanje za napad pa je već krajem prve četvrtine 21:12.

Beograđani su zatvorili reket, pa je rival morao da šutira sa distance ali je bio očajan u šutu (1-9 trojke) i to je bio ključ prednosti

Već u 17. minutu bilo je 31:18 a na kraju poluvremena 39:26.

Ključni momen ti meča bio je početak treće četvrtine kada je zvezda  serijom 12- 4 otišla na plus 21 (51:30)

Od tog momenta Zvezda je dominitala na terenu, ređale su se trojke, zakucavanje odlična dodavanja markusa Vilijamsa i rezultat je rastao 55:32.(25 min)

Osim Vilijamsa razigrali su se i ostali igrači Jaka Blažič, Nikola Kalinić, Luka Mitrović, Bobi Marjanović i Zvezcda je imala plus 25 67:42 u 30 min.

Valensija je do 30 minuta šutirala trojke 17- 1 što je jedan od faktora ubedljive razlike Zvezde.

To je bio praktično kraj meča jer su Španci bili u nokdaunu, a do kraja furioznom igrom beogradski tim je održavao ubedljivu prednost sve do pred kraj.

Tada je došlo do opuštanja i Valensija je uspela da izbegne ubedljiv poraz.