Aguero rukom dao gol Hrvatima, Mesi proslavio jubilej (VIDEO)

Argentina savladala Kockaste rezultatom 2:1, ali veliki propust sudija viđen je kod izjednačujućeg gola napadača Sitija * Meksiko dobio Holandiju sa 3:2, Brazil deklasirao Tursku rezultatom 4:0

• 2

Novi jubilej Lionela Mesija! Golom iz penala protiv Hrvatske (2:1), najbolji argentinski fudbaler doneo je pobedu svojoj reprezentaciji u prijateljskom meču na Apton parku, ali i postigao ukupno 50. gol sa bele tačke - 43. za nacionalni tim, uz sedam u dresu Barselone.

Gaučosi jesu dobili Hrvate, ali nisu briljirali, iako s druge strane nije bio najjači sastav Kockastih. Većina fudbalera Nike Kovača bili su iz domaće lige, ali se to na terenu nije primećivalo. Upravo je napadač Rijeke Anas Šarbini u 11. minutu savladao Romera. To je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku kapitulacija za samo 12 minuta.

Najpre je Aguero izjednačio u 49.  minutu, golom koji je postigao rukom, da bi Mesi sa penala doneo pobedu Argentincima.

Najlepši meč večeri svakako su odigrali Holandija i Meksiko, a gosti su uspeli da pobede sa 3:2. Ono što je bitno za Meksikance jeste i da se Karlos Vela sa dva gola vratio u nacionalni tim. Upravo je omaleni napadač bio strelac prvog kola koji je Snajder anulirao na početku drugog dela.

Ipak, to je samo razljutilo meksičke fudbalere koji su za samo sedam minuta rešili pitanje pobednika. Vela je ponovo pogodio u 62. minuitu, dok je Ćićarito bio strelac u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Blind u 75. minutu.