Lalatović dočekao Kataija i Despotovića za trijumf Zvezde nad OFK Beogradom! (VIDEO)

Crveno-beli slavili su protiv OFK Beograda rezultatom 2:1 u okviru 14. kola Jelen Superlige

• 31

Posle dva kola bez pobede, Crvena zvezda je uspela da konačno ostvari trijumf. Crveno-beli su pred oko 9.000 gledalaca na Marakani savladali OFK Beograd  rezultatom 2:1 i tako uspeli da smanje bodovni zaostatak za vodećim Partizanom. Golove za Zvezdu su postigli Katai u 2. i Despotović u 80. minutu, dok je za gostujući tim strelac bio Borko Duronjić u 73. minutu.

Ipak, i pored pobede, trener srpskog šampiona Nenad Lalatović svakako ne može biti zadovoljan igrom svoje ekipe, koja je u većem delu meča bila dosta bezidejna i pasivna.

ŽIVIŠ: Ovako su Delije odale počast Marku Ivkoviću! (VIDEO)

Stadion: Marakana

Gledalaca: 9.000

Sudija: Srđan Jovanović

Strelci: Katai 2, Dugonjić 73, Despotović 80

Crvena zvezda:  Rajković, Pavićević, Lazić, Jovanović, Antić, Grujić, Ristić, Lazović, Pečnik, Gavrić (od 54. Despotović), Katai (od 64. Bosančić)

OFK Beograd: Čupić, Vasiljević, Dautović, Antonov, Aksentijević, Andrić, Gajić, Jovanović (od 65. Duronjić), Alempijević, Ješić, Paločević (od 59. Janković)

Tokom prvih 45 minuta viđeno je jako malo uzbuđenja na Marakani. Crveno-beli su poveli već u drugom minutu preko Aleksandra Kataija (prvenac u Zvezdinom dresu), a nakon gola domaća ekipa je delovala veoma pasivno. Nenad Lalatović je šansu pružio veoma mladom timu, a neki od igrača nisu imali pravi pristup prema igri. Sa druge strane, OFK Beograd je imao dosta prostora za igru, ali je timu sa Karaburme nedostajao završni pas.

Nastavak igre doneo je dosta sličnu priču, doduše Zvezda je bila malo konkretnija, nego u prvom delu, pa su imali par prilika da dupliraju vođstvo, ali udarci Ristića, Jovanovića i Lazovića nisu završili u mreži Čupića, a kao što to obično biva u fudbalu, stigla je kazna. Gosti iz Karaburme izveli su dobar kontranapad, a mladi Borko Duronjić je savladao Rajkovića.

Od tog trenutka, Zvezda je krenula svim silama da napada, a prvu šansu imao je Nejc Pečnik kada je sam izašao ispred golmana OFK-a, ali je šutirao pored gola. Nastavio se pritisak crveno-belih, a on je rezultirao pobedonosnim pogotkom Đorđa Despotovića u 80. minutu posle asistencije Nejca Pečnika.