Tinejdžer iz Srbije (17) uzeo dve medalje na Evropskom prvenstvu!

Reprezentativac Srbije u dizanju tegova Tamaš Kajdoči postigao je izvanredan uspeh osvojivši dve bronzane medalje u kategoriji preko105 kilograma na EP

• 4
Tamas Kajdoci dizanje tegova Tamas Kajdoci dizanje tegova Foto: Savez za dizanje tegova

Dizač tegova i reprezentativac Srbije Tamaš Kajdoči iako ima samo 17 godina napravio je odličan uspeh na Evropskom prvenstvu za takmičare do 20 godina u Limasolu.

Kajdoči je zauzeo treće mesto u izbačaju i totalu, i tako ostvario jedan od najvećih uspeha u istoriji dizanja tegova na našim prostorima.

Poslednji pokušaj u izbačaju, na težini novog državnog rekorda (191 kilogram), doneo je Kajdočiju još dve velike medalje u godini, u kojoj je osvojio i srebro na Svetskim olimpijskim igrama mladih i bronzu na prvenstvu Evrope do 17 godina.