Mihine pretnje uspele! Sampdorija pobedila Veronu!

Srpski trener zapretio svojim igračima da će ih baciti sa terase ako ne pobede u Veroni i oni su to ozbiljno shvatili i pobedili sa 3:1

• 0

Fudbaleri Sampdorije savladali su na gostujućem terenu ekipu Verone sa 3:1 i ponovo preuzeli četvrto mesto na tabeli italijanske Serije A.

Igrači Siniše Mihajlovića (kojima je zapretio da će ih baciti sa terase ako ne pobede)  ne posustaju, a novim uspehom potvrdila je da s pravom računa na gornji deo prvenstvene tabele, sada već i na treću poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Gosti iz Ðenove zasluženo su osvojili bodove, iako im je posao znatno olakšan kada je defanzivac Verone Rafael Markez zaradio crveni karton već u 26. minutu.

Brojčanu prednost umeli su da iskoriste u drugom poluvremenu, kada su sa dva pogotka obezbedili šestu pobedu ove sezone, dok je Verona šestim porazom ostala na tri boda iznad zone ispadanja.

Srpski defanzivac u timu Sampdorije Nenad Krstičić ušao je u igru u 55. minutu.

Kjevo je priredio iznenađenje savladavši na Sardiniji domaćina Kaljari sa 2:0 i dragocenim bodovima pobegao iz opasne zone u koju je dospeo domaći tim.

Pobedi gostiju doprineo je i srpski internacionalac Ivan Radovanović koji je odigrao celu utakmicu.

Rezultati 14. kola:

Verona - Sampdorija 1:3

(Toni 37 - Eder 28. penal, Čuka 57, Gabjadini 62)

Kaljari - Kjevo 0:2

(Međorini 3, Paloski 9)

Odigrano juče: Inter - Udineze 1:2, Ðenova - Milan 1:0, Parma - Lacio 1:2, Atalanta - Chezena 3:2, Napoli - Empoli 2:2.

Odigrano u subotu: Roma - Sasuolo 2:2, Torino - Palermo 2:2.

Odigrano u petak: Fiorentina - Juventus 0:0.

Tabela: Juventus 35 bodova, Roma 32, Ðenova 26 , Sampdorija 25, Napoli 24, Lacio 23, Milan i Udineze po 21, Fiorentina 20, itd.