Pobedio i Šalke, Huntelar prati Gomeza na listi strelaca (VIDEO)

Posle 13 golova u prethodna dva kola, Bajern savladao Hanover u Minhenu samo 2:1, Šalke golovima holandskog napadača pobedio Bajer u Gelzenkirhenu sa 2:0,potpuni preokret Hofenhajma u Menhengladbahu za dva minuta

• 0

Bajern je imao milosti prema Hanoveru pred svojim navijačima. Savladao ga je samo rezultatom 2:1 u 27. kolu nemačkog fudbalskog prvenstva, što je tesna pobeda s obzirom na to da je u prethodna dva kola postigao ukupno 13 golova, a tako ubojit utakmicu za utakmicom u domaćem šampionatu nije bio još od 1984. godine.

Bavarce je u vođstvo doveo Kros u 38. minutu, a prednost je udvostručio Gomez u 68., sedam minuta posle ulaska u igru umesto Hrvata Olića. Gomezu je to 23 pogodak u prvenstvu, pa se  učvrstio na čelu liste strelaca. Na 2:1 smanjio je napadač iz Obale Slonovače Ja Konan u 74.

Gomeza u stopu prati holandski napadač Jan Klas Huntelar, koji je postigao oba gola za Šalke protiv Bajera u Gelzenkirhenu – 2:0. Ukupno ima 22 pogotka u Bundes ligi, a 40 ove sezone (pet u nemačkom kupu, 13 u Ligi Evrope).

Borusija iz Menhengladbaha je izgubila korak za vodećom imenjakinjom iz Dortmunda i drugoplasiranim Bajernom, koji ju je onomad izbacio na penale u polufinalu kupa na njenom stadionu, a sada ju je Šalke potisnuo sa trećeg mesta, poslednjeg koje direktno vodi u Ligu šampiona. Hofenhajm je u Menhengladbahu načinio potpuni preokret za dva minuta i pobedio je 2:1.

Herta je iznenadila Majnc u gostima sa 3:1. To je izuzetno značajna pobeda tima čiji je trener odnedavno stari vuk Oto Rehagel u borbi za opstanak. Ali, pobedili su i drugi davljenici. Frajburg je kod kuće bio uspešniji od Kajzerslauterna, koji je tako još bliži Cvajti, pošto je ostao zakucan za dnu tabele. Augzburg je odbneo bod iz Bremena golom u poslednjem minutu.

Bajern – Hanover 2:1