BUNDESLIGA: Šest hitaca Borusije za debakl "jarčeva" (VIDEO)

"Milioneri" nastavili da gaze ka odbrani "salatare" ubedljivim trijumfom u Kelnu. Kakau prekinuo crnu seriju

• 0

Ako može Bajern, možemo i mi. Tako su danas verovatno razmišljali igrači Borusije Dortmund dok su punili mrežu Kelna. Zaustavili su se na šest pogodaka (6:1), kao i Bajern prošle nedelje u Berlinu.

"Milioneri" su u fantastičnoj formi, što su pokazali i u Kelnu. Deklasirali su domaće "jarčeve" sa 6:1 i nastavili nezadrživo da marširaju ka odbrani "salatare". Pritom, ništa nije slutilo da će Keln pretrpeti katastrofu. Čak su i poveli golom Novakovića u 13. minutu. Međutim, potom je usledio žuto-crni tajfun. Borusija je do poluvremena izjednačila golom Pišeka, a onda je u drugom delu igre počela kanonada. Dva gola Kagave, i po jedan Levandovskog, Gundogana i Perišića obezbedili su ubedljiv trijumf gostima iz Dortmunda.

Borusija drži prednost od pet bodova u odnosu na Bajern, a do kraja šampionata je još sedam kola, pa sve ukazuje na to da će postati prvi tim posle šest godina koji je odbranio krunu u Bundesligi. Neven Subotić odigrao je ceo meč za "milionere".

dortmund 6-1 by Futbol2101

U drugom meču današnjeg programa Bundeslige, Štutgart je minimalcem savladao Nirnberg i nastavio borbu za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Strelac jedinog gola bio je Kakau, i tako prekinuo sopstveni crni golgeterski post, koji je trajao 12 utakmica. Zdravko Kuzmanović bio je na terenu svih 90 minuta.