Liverpulu malo i 2 penala, Jovetić pogodio u goleadi Sitija, Tadić srušio Arsenal (VIDEO)

Redsi odigrali samo 2:2 protiv Lestera kod kuće * Pet golova na Etihadu za samo 16 minuta * Sveci pobegli Arsenalu u borbi za četvrto mesto

• 0

Ako je suditi po prvom danu u 2015. godini, očekuje nas pravo ludilo u engleskoj Premijer ligi. Najpre su Stouk i Mančester junajted odigrali odličan uvodni meč 20. kola, da bi u nastavku usledilo ono zbog čega se i igra fudbal.

Gubitnik dana sakako je Liverpul koji je proti fenjeraša Lestera imao 2:0 na poluvremenu i to zahvaljujući golovima Stivena Džerarda sa bele tačke. Prvo je bio precizan u 17. a kasnije i u 40. minutu.

Međutim, gosti su za samo dva minuta uspeli da šokiraju Enfild. Najpre je Nadžent pogodio u 58. minutu, a samo dva minuta kasnije Minjolea je savladao i Šlap. Poslednjih 20 minuta igrao je i Lazar Marković, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

Mančester Siti može da zahvali samo Frenku Lampardu što ga nije zadesila ista sudbina kao Liverpulova. Vodili su sa 2:0 golovima Turea i Jovetića, Sanderlend je izjednačio na 2:2, ali je vremešni vezista u 73. minutu postavio konačan rezultat.

Rat za mesto koje vodi u LŠ je nikada zanimljiviji a Sautempton je uspeo da dobije bitku protiv Arsenala. Sveci su slavili sa 2:0 zahvaljujući fenomenalnom golu Manea iz mrtvog ugla i Dušanu Tadiću, koji je u 56. minutu uskoristio kiks Šćesnog. Upravo je golman Arsenala bio i glavni krivac kod prvog gola.

Totenhem petardom čestitao Murinju Novu godinu uz 8 golova na meču (VIDEO)