PAO REAL, PUKLA I BARSA: Katalonci poraženi od Sosijedada

Barsa porazom 1:0 propustila priliku da se vrati na prvo mesto Primere, jer je Real izgubio od Valensije sa 2:1* Mesi igrao tek u drugom poluvremenu

• 0

Fudbaleri Barselone nisu iskoristili poraz Reala u Valensiji i priliku da se vrate na prvo mesto u Primeri, pošto su u nedelju u utakmici 17. kola izgubili od Sosijedada sa 1:0 (1:0).

Jedini pogodak za ekipu Dejvida Mojesa postigao je levi bek Katalonaca Ðordi Alba, koji je već u 2. minutu nespretnom reakcijom poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Trener Barselone Luis Enrike snosi veliki deo odgovornosti za poraz, jer je u prvih 45 minuta na klupi ostavio Lionela Mesija, a tokom drugom poluvremena šansu su dobili Nejmar i Dani Alveš.

Ranije danas, Valensija je nanela prvi poraz Realu posle serije od 22 uzastopne pobede - 2:1, Rajo Valjekano je istim rezultatom savladao Hetafe, baš kao i Eibar u gostima protiv Espanjola.

Tabela: Real Madrid 39 (-1), Barselona 38, Atletiko Madrid 38, Valensija 34, Sevilja 33...