Uzbudljva nedelja na Apeninima: Mihina Sampdorija prekinula loš niz, spektakl sa 7 golova u Firenci! (VIDEO)

Đenovljani su posle tri loša rezultata konačno trijumfovali * Fantastična fudbalska predstava koju su priredili Fiorentina i Palermo

• 0

Veoma zanimljiv dan je bio na Apeninima. Prvo su Inter i Đenova pružili dobri predstavu u nedeljnom matineu, a onda smo svi uživali u rimskom derbiju uz čarolije Totije i Andersona, da bi na kraju i Fiorentina i Palermo priredili spektakl 4:3. Sampdorija našeg Siniše Mihajlovića je posle tri meča bez trijumfa konačno ostvarila pobedu Seriji A.

Đenovljani su se poprilično mučili protiv Empolija, a trijumf u ovom meču im je bio imperativ. Posle teškog prvog poluvremena u kome su mreže mirovale, Eder je na samom startu drugog dela postigao jedini gol na meču.

DERBI RIMA ZA PAMĆENJE: Totijeve majstorije uz selfi sa navijačima i magija nove nade brazilskog fudbala! (FOTO) (VIDEO)

Fenomenalan udarac sa ivice pesnaesterca je bio dovoljan da se savlada Empolijev čuvar mreže.

Vrhunski fudbals us priredili i igrači Fiorentine i Palerma koji su bili više nego raspucani. Domaćin je imao prednost od 2:0 posle pogodaka Paskvala i Basante, od kojih je posebno bila lepa akcija kod prvog, ali se gosti sa Sicilije nisu predavali.

Toti makazicama postigao pogodak u derbiju Rima i postavio novi trend proslave golova! (VIDEO)

Keison je a dva minuta uspeo da donese poravnanje na semaforu i sve je krenulo iz početka. Kolumbijac Kvadrado je uspeo da vrati prednost "violi" 64. minutu koju je potvrdio Hoakin deset minuta kasnije.

GOL GLAVOM! Vidićev prvenac u pobedi Intera! (VIDEO)

Palermo nije imao snage a još jedan udarnički nalet i osim pogotka Belotija iz jedanaesterca nisu uspeli da se domognu novog izjednačenja koje bi im donelo bod.

Serija A, 18. kolo:

Sasuolo – Udineze 1:1

Torino – Milan 1:1

Inter – Ðenova 3:1

(Palasio 12, Ikardi 39, Vidić 88. – Ico 85)

Roma – Lacio 2:2

(Toti 48, 64. – Mauri 25, Anderson 29)

Fiorentina – Palermo 4:3

(Paskval 20, Basanta 51, Kvadrado 64, Hoakin 74. – Keison 59, 61, Beloti 81. penal)

Kaljari – Ćezena 2:1