Trebalo je da grizu u derbiju, ali su Čelsi i Siti ipak podelili bodove! (VIDEO)

Murinjova i Pelegrinijeva ekipa odigrali nerešeno 1:1, i ostali na istoj bodovnoj razlici kao i pre utakmice 23. kola Premijer lige

• 1

Po mišljenju mnogih, derbi 23. kola između dve prvoplasirane ekipe Premijer lige na "Stamford Bridžu" trebalo je da bude jedan od najinteresantnijih.

Ipak, Čelsi i Mančester Siti su odigrali nerešeno 1:1, i ostali na istoj bodovnoj razlici kao i pre utakmice (5). Ovo je inače bio 300. meč Branislava Ivanovića u dresu "plavaca", a ukupno 200. u Premijer ligi.

U uvodnim minutima je prvi zapretio Mančester Siti, a Čelsi je brzo skupio redove, i punih 40 minuta nismo videli uzbudljive prilike.

Dugo je to bilo zatišje pred buru, jer je u poslednjih minuta prvog poluvremena viđeno dva gola.

Čelsi je poveo posle sjajne akcije nakon prekida, a prelep centaršut je poslao Ivanović ka Azaru, a ovaj iz prve uposlio brzonogog Loika Remija, kom je ovo bio peti meč koji je odigrao kao starter, a postigao je isto toliko golova.

Međutim, posle četiri minuta je golman Čelsija Tibo Kurtoa napravio kiks, i pri intervenciji odbio loptu tako da je ona taman "legla" Davidu Silvi, da kao na treningu postigne gol. To je inače prvi pogodak koja je neka gostujuća ekipa na "Stamford Bridžu" postigla od 1. novembra 2014. godine.

Oba tima u nastavku drugog dela igre bila su veoma oprezna, bez želje za rizikovanjem, zbog čega je remi najpravedniji ishod.

U 76. minutu meča je na teren "Stamford Bridža" kročio Frenk Lampard, a stadion ga je pozdravio aplauzom, iako je u "krivom" dresu.

Murinjo je potom poslao Drogbu na teren, a Pelegrini je odgovorio uvođenjem Edina Džeke.

ČELSI: Kurtoa, Ivanović, Zuma, Teri, Aspilikveta, Ramires, Matić, Vilijan (od 80. Drogba), Oskar (od 90+2 Loftus-Čik), Azar, Remi (od 87. Kejhil).

MANČESTER SITI: Hart, Sanja, Kompani, Demikelis, Kliši, Navas, Fernando (od 77. Lampard), Fernandinjo, Milner, Silva (od 90. Jovetić), Aguero (od 84. Džeko).