PARTIZAN ODGOVORIO ZVEZDI: Pobeda crno-belih protiv Rada za +4! (FOTO) (VIDEO)

Crno-beli su ostvarili drugu uzastopnu pobedu ovog proleća, protiv Rada u Humskoj je bilo 2:0

• 32

U Humskoj se lakše diše nakon pobede protiv Rada. Partizan je savladao "građevinare" sa 2:0, pa posle odigrano 19. kola Jelen Superlige ponovo imaju četiri boda prednosti protiv večitog rivala Zvezde!

Po jedan gol u oba poluvremena bio je dovoljan crno-belima da dođu do važna tri boda. Meč u Humskoj tokom drugog poluvremena bio je u prekidu zbog dva transparenta Grobara, a utakmica je nastavljena kada su isti uklonjeni.

Treba istaći da se na ovom meču na klupu crno-belih posle tri meča suspenzije vratio prvi trener Marko Nikolić.

Prvih pola sata na ovom meču nije bilo konkretnih akcija, a oko 3.000 navijača majstorijom iz slobodnog udarca razbudio je Nikola Drinčić. Vezista crno-belih prevario je golmana Radunovića, jer je loptu plasirao u njegov bliži ugao, što ovaj nije očekivao, pa je Partizan stigao do vođstva.

Ninković je do kraja poluvrema zatresao prečku posle nekoliko dobrih driblinga, ali je posle pet minuta nastavka uspeo da zatrese mrežu Rada.

Kojić je poslao loptu u prostor za Grbića, koji je bio brži od defanzivca Rada, a zatim uposlio Ninkovića, kome iz prve nije bilo teško da matira Radunovića.

Do kraja meča najinteresantniji detalj bio je već pomenuti prekid iz 69. minuta kada su Grobari istakli transparent:

– Pravo čudo je kako jedan poziv menja sve, malo ucene da zaplaši sve vaše sudije – pisalo je na prvom transparentu pristalica crno-belih, a uz to su pevali i pogrdne pesme na račun pojedinih srpskih fudbalskih funkcionera, a zatim podigli i drugi.

– Nema dizanja kod ofsajda, u stranu se gleda – pisalo je na drugom transparentu koji su podigli Grobari, a koji je očigledno bio namenjen odluci arbitra na meču Crvene zvezde – Vojvodina, kada je Parker postigao prvi gol iz nedozvoljene pozicije koji je priznat.

Posle nekoliko minuta kada su uklonjeni transparenti sudija je dao znak da se duel nastavi, a crno-beli su lagano priveli meč kraju.

U narednom kolu Partizan gostuje Čukaričkom, što će svakako biti derbi 20. kola Jelen Superlige.

SASTAVI:

Partizan: Živković, Bandalovski, B. Ilić, Balažic, Petrović, Grbić (A. Živković od 81. minuta), Drinčić, Babović (Brašanac od 91. minuta), S. Ilić. Ninković, Kojić (Šaponjić od 89. minuta).

Rad: Radunović, Đurić, Obradović, Mihajlović, Jelić (Marković od 81. minuta), Gnjatić, Raspopović, Maraš, Milošević, Rodić (Nenadović od od 73. minuta), Simić (Mladenović od 61. minuta).