PARTIZAN 26. PUT ŠAMPION: Crno - beli dominirali i u Kruševcu! (VIDEO)

Dva gola u Kruševcu donose crno-belima 26. titulu šampiona države

• 44

Navijači Partizana, počnite da slavite! Fudbaleri su i definitivno obezbedili titulu šampiona države, 26. u istoriji, nakon pobede од 2:0 u meču 28. kola nad Napretkom u Kruševcu.

Bio je i bod dovoljan crno-belima, a ispostavilo se da je poraz Crvene zvezde od Radničkog iz Kragujevca "uradio posao" da se Partizan izjednači sa večitim rivalom po broju osvojenih titula.

Prednost je doneo defanzivac Branko Ilić, koji je glavom postigao gol nakon što je Nikola Drinčić odlično izveo slobodan udarac, a konačan rezultat postavio je Andrija Živković nakon kontre.

Navijači prekidali meč, golman Partizana morao da sklanja baklju sa terena u Kruševcu! (FOTO)

Napredak - Partizan 0:2 (0:0)

(B. Ilić 62, A. Živković 82)

GOLOVI

SASATAVI

NAPREDAK: Janković, Gobeljić, Frimpong, Paunović, Urošević, Stanojević (Bajić od 71), Vučetić, Lemajić, Dimitrov (Majdevac od 70), Trujić, N’Diaje.

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Ćirković, B. Ilić, Volkov, Drinčić, Brašanac, A. Živković, Babović, S. Ilić (Ninković od 67), Šaponjić (Kojić od 56).

Pre sedam godina, Partizan je obezbedio titulu šampiona takođe u ovom gradu pod Bagdalom.

Tokom meča su na sebe pažnju privlačili navijači beogradske ekipe, zbog kojih je kasnio početak oba poluvremena, a i sam meč je u par navrata bio prekidan.

Prvo poluvreme je bilo toliko nezanimljivo da je jedini momenat zaista vredan pomena bio u 16. minutu, kada je Napredak mogao do gola. Odličan centaršut sa desne strane poslao je Gobeljić ka Trujiću, koji je umakao Bandalovskom, a ovaj je sa nekih sedam metara šutirao i poslao loptu visoko iznad Živkovićeve prečke.

Takođe, gosti su tražili penal u 42. minutu kada je Bandalovski nakon duela sa Trujićem pao ispred gola Napretka, ali sudija Santrač se nije uhvatio za pištaljku.

Nešto življu igru videli smo u nastavku, kada su crno-beli iz prekida uspeli da postignu vodeći gol na opštu radost navijača, koji su opet bacali baklje na teren.

Napredak nije odustajao, naprotiv, jurio je svoju šansu makar za remi, i tome je bio najbliži u 73. minutu, kada je Trujić pogodio prečku.

Do gola je ipak stigao Partizan posle jedne kontre u 83. minutu, kada je povukao Kojić i na sjajan način uposlio Živkovića.