Rukometašice pobedile, ali uzalud: Nema plasmana na Svetsko prvenstvo

• 5

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo u Danskoj pošto je eliminisana u baražu od selekcije Rumunije, uprkos pobedi u revanš meču u Klužu 28:24 (11:12).

Izabranice selektora Saše Boškovića nisu uspele da nadoknade šest golova prednosti Rumunki iz prvog meča u Kraljevu (32:26) i neće imati šansu da brane srebrnu medalju osvojenu na prošlom šampionatu sveta u Beogradu.

Rukometašice Srbije 10 minuta pre kraja imale su pet golova prednosti i napad, ali nisu imale snage za totalan preokret.

Prvenstvo sveta u Danskoj za rukometašice igra se od 5. do 20. decembra.