Borusija grabi ka odbrani tutule, Bajern pao i u Dortmundu (VIDEO)

Prvak Nemačke savladao Bavarce sa 1:0 i povećao prednost na šest bodova, četiri kola pre kraja, Roben nije iskoristio penal

• 0

Kao i u prvom delu nemačkog fudbalskog prvenstva šampion Borusija savladala je Bajern sa 1:0, a strelac u Dortmundu bio je Levandovski u 77. minutu. Sada prvak ima šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirane Bavarce, a do kraja je ostalo još četiri kola.

Bajern ima priliku da se revanšira Borusiji u finalu Kupa, koje se igra sledećeg meseca na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

U finišu meča igrač gostiju Holanđanin Roben nije iskoristio penal u 86. minutu, odnosno golman Vajdenfeler mu je uhvatio živu loptu.

Zanimljiva je bila reakcija srpskog internacionalca Nevena Subotića, stuba Borusijine odbrane, prema Robenu posle. U takozvanoj nadoknadi vremena Subotić je zaledio domaće navijače, pošto je glavom pogodio sopstvenu prečku.

Borusija je bez poraza 24 utakmice uzastopno u prvenstvu i na pravom je putu da potpuno zasluženo odbrani titulu, što je učinila još 1957. i 1996.

Posle remija Borusije iz Menhengladbaha protiv Verdera u Bremenu juče (2:2), Šalke je propustio priliku da se učvrsti na trećem mestu, poslednjem koje direktno vodi u Ligu šampiona. Ubedljivo je izgubio kao gost Nirnberga sa 4:1.

Dortmund vs Bayern 1:0 Grosskreutz by maidb7abc