ZVEZDA NIJE ZA EVROPU: Pobeda Kairata, crveno-beli makar s penala postigli gol (VIDEO)!

Srpski vicešampion još jednom nadigran * Kazahstanska ekipa ide u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope

Nikada ranije u klupskoj istoriji Crvena zvezda nije završila učešće u kvalifikacijama za neko evropsko takmičenje. U rano popodne 9. jula, crveno-beli opraštaju se od kvalifikacija za Ligu Evrope, jer su i u revanš meču prvog kola savladani od Kairata u Almatiju - 2:1.

Kairat - Crvena zvezda 2:1 (ukupan rezultat 4:1)

(Islamhan 29, Kuat 47 - Savićević 84.penal)

Grof prevodio i odgovarao na pitanja: U nastavku je moglo biti 8:1, 8:2 ili 8:4

KAIRAT: Plotnikov, Bruno Soareš, Gurman, Marković, Kvantajev, Kuat (Darabajev od 84), Islamkan (Seržinjo od 66), Isael, Gou (Kukejev od 90), Riera, Lunin.

Hvalospev trenera Kairata o Rajkoviću!

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković (Cvetković od 46), Mbođ, Andelković, Rendulić, S. Stojanović, Vered (Gavrić od 70), Parker (Orlandić od 60), Katai, Savićević, Jović.

Zvezdin fudbaler dobio PEHAR od Kairata?! (FOTO)

Ako ništa drugo, crveno-beli su uspeli makar da postignu gol u novoj sezoni, doduše sa penala. U 84. minutu je sa bele tačke precizan bio Vukan Savićević.

Meč je ipak još ranije bio rešen.

Utisak crveno-belih posle drugog poraza od Kairata je da im je falilo sreće!

Inače, Savićević je postigao i poslednji gol za crveno-bele u kvalifikacijama za LE, pre dve godine protiv Černomoreca.

Osim prečke Stojanovića sa oko 25 metara fenomenalno šutirao, crveno-beli nisu imali još mnogo čime da se pohvale u prvom poluvremenu, ali su opet delovali nešto bolje nego prošle nedelje na "Rajku Mitiću".

Božović se opredelio da krene nešto ofanzivije, pa se Stojanović umesto Petkovića našao u sredini terena. Gou, strelac sa prvog meča opet je bio kao neka utvara kojih su se gosti plašili.

Škripalo je i previše u Zvezdinoj odbrani, jer je posle krajnje jednostavne akcije Kairat poveo preko Islamkana.

Tačku na dvomeč stavio je Islamabek Kuat već u 47. minutu, kada je natrčao na loptu koju je Gou poslao u peterac.

I srećom po crveno-bele da je na golu stajao Rajković - opet je sa par odličnih intervencija spasio crveno-bele da ne prime još koji gol.

Kako je vreme prolazilo, tako je Zvezda prilazila golu, odličnu priliku pred samim golom propustio je Gavrić. A onda je Marković, koji je imao nekoliko prilično grubih faulova, oborio Kataija i sudija je svirao penal, iako su nekoliko minuta domaći igrači protestvovali kod arbitara.

Ovako neslavan dvomeč niko nije očekivao, ali treba biti realan i reći da je neuigranost ekipe bila jedan od ključnih faktora, tako da će se dometi i rad trenera Miodraga Božovića ove sezone videti samo u nacionalnom takmičenju.