Zvezdin ples na Marakani: Katai i Grujić srušili Lalatovićev Borac! (FOTO) (VIDEO)

Crveno-beli su zabeležili 12. pobedu u nizu

• 54

Crvena zvezda je pobedila Borac iz Čačka na Marakani sa 4:2 i tako nastavila pobednički niz. Bila je ovo 12. uzastopna pobeda Izabranika Miodraga Božovića, a najzaslužniji su Aleksandar Katai, koji je postigao dva gola, kao i Marko Grujić posle čijeg šuta je lopta pogodila fudbalera Borca i završila u mreži gostiju.

FK CRVENA ZVEZDA - FK BORAC 4:2

(Katai 15, 28, Grujić 61, Sikimić - Vujaklija 36, 41)

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Srnić, Plavšić (Luković 46), Vieira (Sikimić 64)

BORAC: Bajić, Tanasin, Miletić, Jablan, Živković, Jovančić, Mićić, Jevtović, Zorić, Knežević, Vujaklija.

Prvo poluvreme je opravdalo epitet derbija kola. Videli smo čak četiri gola. Katai je u 15. i 28. dva puta zatresao mrežu i to mu je bio ukupno 10. gol ove sezone i prvi je strelac lige.

Kod prvog gola je i golman Bajić loše reagovao, primio je gol u svoj ugao posle iznenadnog šuta Zvezdine desetke, dok je kod drugog zaspala odbrana Borca, pa se Katai i drugi put upisao u listu strelaca posle asistencije Marka Petkovića sa desne strane.

Petković je u 36. minutu zabeležio još jednu asistenciju, ali je proigrao fudbalera Borca da izjednači rezultat. Vujaklija je iskoristio njegov kiks izašao sam pred Kahrimana i savladao golmana Zvezde.

Samo pet minuta kasnije potpuni šok na Marakani! Ponovo je Vujaklija zatresao mrežu. Zvezdina odbrana je želela da napravi ofsajd zamku. Iako je u sumnjivo da li je napadač Borca bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom proigravanja Mićića, sudija nije podigao zastavicu, pa Vujakliji nije bilo teško da savlada Kahrimana posle driblinga.

Zvezda je u drugom poluvremenu počela agresivnije da napada i u 61. minutu je vratila prednost. Marko Grujić je šutirao iz sve snage sa oko 20 metara, lopta je na putu ka golu pogodila jednog fudbalera Borca, prevarila čuvara mreže gostiju i završila u golu.

Grujić je petnaest minuta kasnije zabeležio i asistenciju i faktiči rešio meč. Odlično je probio po levoj strani, asistirao je do Sikimića, koiji je u 64. minutu zamenio Vieiru, kome nije bilo teško da sa dva metra ubaci loptu u praznu mrežu.

Mogla je Zvezda i do ubedljivije pobede na kraju. Ređale su se šanse pred golom Bajića do kraja meča. najbliži tome bili su Luis Ibanjez koji je pogodio prečku i Marko Petković koji je u 82. minutu promašio neverovatnu priliku.