Jirgen poKLOPio Murinja! Liverpul pobedio Čelsi i pogurao otkaz Portugalca! (VIDEO) (FOTO)

Još jedan neuspeh za aktuelnog šampiona, koji više nije ni senka prošlogodišnje ekipe

• 0

Prva pobeda u Premijer ligi za Jirgena Klopa mogla bi da bude i prelomna za otkaz Žozeu Murinju! Veliki derbi na "Stamford Bridžu" pripao je Liverpulu koji je savladao Čelsi rezultatom 3:1.

"Crveni" su pobedili prvi put na ovom londonskom stadionu posle preokreta posle više od 20 godina!

Već u četvrtom minutu je Ramireš pogodio na asitenciju Aspilikuete, i delovalo je da će Čelsi izbeći treći poraz ove sezone na svom stadionu.

Ipak, u finišu poluvremena izjednačenje je doneo Kutinjo, a potom je u 74. minutu šokirao Murinja. Tačku na pobedu stavio je asistent kod drugog gola, Kristijan Benteke. Tada su već i najverniji navijači Čelsija počeli da napuštaju stadion, dok su Liverpulovi skandirali Murinju: "Više nisi Poseban..."

Čelsi ostaje 15. ekipa na tabeli, a Liverpul je dočekao da posle dva remija sa novim trenerom konačno oseti ukus pobede.

Srpski fudbaler Nemanja Matić nije ulazio u igru.

Mančester siti i Arsenal nastavili su "mrtvu trku" za vrh tabele, koji dele sa identičnim brojem bodova i istovetnim učinkom (8-1-2).

"Tobžije" su lakše nego što se očekivalo savladale Svonsi kao gosti rezultatom 3:0, dok su "građani" uz mnogo muke, tek pogotkom Turea iz penala u 89. minutu, slomile otpor Noriča savladavši ga 2:1.

Istovremeno, vodeći dvojac u stopu je nastavio da prati sjajni Lester predvođen trenutno najboljim tandemom lige Vardi -Mahrez.

Potonji je bio dvostruki strelac, a njegov saigrač je dodao jedan gol u trijumfu Ranijerijevih "lisica" u gostima kod VBA.