Bajernova 3 komada za rušenje Šalkea, Srbin strelac u Bundes ligi (VIDEO)

Bavarci slavili u Gelzenkirhenu sa 3:1 * Volfsburg demolirao Verder sa 6:0, a Slobodan Medojević je bio strelac u porazu Ajntrahta

• 0

Možda jeste poslednji meč dana, ali u našem izveštaju zaslužuje da bude prvi. Šalke - Bajern i pobeda Bavaraca rezultatom 3:1 za ubedljivo prvo mesto i osam bodova viška u odnosu na Dortmund.

Od Bajerna nema niko jači u Bundes ligi i to su na svojoj koži osetili i igrači Šalkea. Doduše, jesu odolevali do 69. minuta, ali su potom Martinez i Miler rešili pitanje pobednika.

Prethodno je Alaba pogodio za vođstvo u 9. minutu, da bi Majer u 19. izjednačio. Ipak, Pepovamašinerija je poslednjih 20 minuta perfektno radila.

Augzburg više ne drži fenjer Bundes lige - prepustio ga je Hofenhajmu nakon ubedljive pobede u gostima. Partizanov rival iz Lige Evrope slavio je protiv Štutgarta rezultatom 4:0.

Sve je već bilo rešeno u prvom poluvremenu. Pogađali su Esvajn Kalsen-Braker, Baumgartl je postigao autogol, dok je Dža u 54. minutu postavio konačan rezultat.

Ubedljiv trijumf upisao je i Volfsburg. Vukovi su pregazili Verder kod kuće sa 6:0, Menhengladbah je bio bolji od Hanovera, dok je Leverkuzen salvio u Frankfurtu sa 3:1.

Vredi pomenuti da je gol za Ajntraht dao srpski internacionalac Slobodan Medojević.