KAKAV ŠOU MESIJA! Priča se o magičnom slobodnjaku i kako je upropastio Espanjol! (VIDEO)

Dva gola i dve asistencije vrlo inspirisanog Argentinca

• 0

Prošle nedelje je Barselona naišla na tvrd otpor svog gradskog rivala koji joj je otkinuo dva boda u Primeri, ali se u Kupu kralja na najbolji mogući način iskupila.

Ekipa Luisa Enrikea je slavila rezultatom 4:1 protiv Espanjola, a misijom je komandovao Lionel Mesi.

Kiksnuo je Dani Alveš, a Espanjol je to iskoristio i poveo preko Kaiseda u devetom minutu.

Onda je Mesi preuzeo stvar u svoje ruke.

U 13. minutu je posle magije Inijeste doneo izjednačenje.

U finišu poluvremena je i sam izveo magiju levicom iz slobodnjaka, sa oko 20 metara. To mu je bio 241. gol na isto toliko mečeva na "Nou Kampu"!

Ove sezone je to bio četvrti gol iz slobodnog udarca, a ukupno 19, čime se izjednačio sa velikim Ronaldinjom.

Da upotpuni veče, igrač utakmice je upisao i asistenciju, u 49. minutu, kada je lepo uposlio Pikea pred golom gradskog rivala.

U 72. minutu su gosti ostali sa igračem manje, jer je drugi žuti dobio Perez, a svega četiri minuta kasnije direktan crveni dobio je Diop.

Konačan rezultat postavio je Nejmar, kom je, gle' čuda, asistirao Mesi.