Ništa od iznenađenja! Partizan pao u Morači! (FOTO)

Crno-beli nisu uspeli da naprave iznenađenje u Morači, jer su poraženi od Budućnosti sa 78:65

• 38

Partizan nije uspeo da napravi čudo u Podgorici. Crno-beli košarkaši poraženi su od lidera ABA lige  Budućnosti sa 78:65  u meču 22. kola u hali Morača.

Partizan je odigrao veoma slab meč, pogotovo u napadu gde su dosta grešili i promašivali skoro izgledne zicere.

Ipak, držali su se vrlo dobro prvo poluvreme gde su imali zaostatak od šest poena 38:34.

Ključni period meča bila je treća četvrtina u kojoj je Budućnost prvi put stekla dvocifrenu prednost 57:46.

Nakon toga razlika je samo rasla do maksimalnih 18 (78:60)

Najefikasniji u timu Partizana bio je Edo Murić sa 17 poena, dok je Džons ubacio 13 koševa.

BUDUĆNOST:Šehović Su 11, Jaramaz, Subotić 6, Šehović Se 9,Čarapić, Kuk 6, Ilić, Dragićević 13, Marić 14, Dženkins 14, Rikić, Kanacević 5

PARTIZAN:cvetković 2, Aranitović 4,Džons 13, Murić 17, Marinković 6, Viktovac 6,Đumić 7, Koprivica, Magdevski, Milutinović, Vrabac 2, Vilson 8.

Uskoro opširnije...

Partizan je igrao bez Darela Vilijamsa, koji se povredio na jednom treningu tako da je bio oslabljen u rotaciji za jednog visokog igrača. Ipak, pružili su dobar otpor Budućnosti u prvom poluvremenu.

Crno-beli su samo sopstvenim greškama propustili priliku da imaju prednost jer su promašivali i otvorene šuteve i zicere.

Takođe, igrajući presing na startu dosta su ispadali iz odbrane i tako dali priliku Podgoričanima da lako poentiraju.

Već početkom druge četvrtine Budućnost je stekla solidnu prednost od šest poena (30:24)koju je održavala do poluvremena (38:34)

Sve je rešeno u trećoj četvrtini koju je Partizan odigrao slabije. Tačnije samo poslednjih pet minuta treće četvrtine.

Prethodno su crno-beli šutem za tri poena Murića uspeli da se približe na samo tri poena zaostatka 42:39.I  to je bilo sve.

Usledila je serija 11-4 Budućnosti kojom su domaćini otišli na prvu osetniju razliku (53:43) a malo kasnije i na 60:49 na kraju treće četvrtine.

Već tada se videlo da srpski tim nema snage da izdrži.

U četvrtom periodu meča razlika je konstantno rasla u korist Podgoričana sve do maksimalnih plus 18 (78:60) u 38. minutu.

Ovo je bila 13 uzastopna pobeda Budućnosti a poslednji poraz su doživeli baš protiv Partizana u Beogradu još u novembru.

Partizan sledeći meč igra protiv Zadra na svom terenu i ta utakmica je ključna za opstanak u ligi.

Crvena zvezda - MZT 18.00

TABELA:Budućnost 20-2, Cedevita 16-5, Crvena zvezda 16-6m Mega Leks 14-7, Zadar 10-12, MZT Skoplje 9-12, Igokea 9-12, Partizan 9-13, Cibona 9-12, Metalac 8-13, Olimpija 8-13, Krka 8-13, Sutjeska 7-14. Tajfun 7-14