Rikardinjo het-trikom srušio Slovence, gol u poslednjem minutu rastužio Srbiju (VIDEO)

Očekivana pobeda Portugala u drugom kolu futsal Evropskog prvenstva protiv Slovenije

• 2

U meču drugog kola grupe A, Portugalija je savladala Sloveniju, i to rezultatom koji, po svemu sudeći, radi posao srpskoj futsal reprezentaciji na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Slovenija - Portugal 2:6 (2:2)

(Čujec 3, Vrhovec 20 - Fabio Sesilio 5, 40, Rikardinjo 16, 24, 33)

Naša reprezentacija je savladala na otvaranju šampionata Slovence 5:1, koji sada imaju dva poraza. Da Seslio nije postigao šesti, odnosno drugi njegov gol na meču u poslednjem minutu, izabranicima Ace Kovačevića bi odgovarao i bod protiv Portugala, sa kojima se sastaju u subotu od 21 sat.

U svakom slučaju, Srbija i Portugalija će se u međusobnom duelu boriti sa prvo mesto grupe A.

Očekivano, pobedu favorizovane Portugalije obeležio je sjajni Rikardinjo, koji je postigao tri gola.

Neizvesno je bilo samo u prvom poluvremenu, u kom su obe reprezentacije promašile po penal - na jednoj strani Čujec, a na drugoj Rikardinjo, koji je čak bio u središtu manje čarke na kraju prvog poluvremena.

Slovenija je, slično kao protiv Srbije, povela golom Čujeca u četvrtom minutu, ali je već u sledećem napadu Sesilio izjednačio iz voleja.

U 16. minutu na scenu je stupio Rikardinjo, donevši preokret majstorijom posle udarca petom.

Obe selecije nisu iskoristile kaznene udarce, pošto su golmani odbranili šuteve sa 10 metara Čujecu i Rikardinju.

Vrhovec je doneo novi egal golom iz daljine, ali se u drugom poluvremenu u potpunosti razigrao Rikardinjo.

Najbolji igrač sveta prvo je iz slobodnog udarca pogodio za 3:2, postigao i treći gol kasnije, a između toga u strelce se upisao i Kari.

Slovenija je poslednjih minut i po morala da igra sa igračem manje, zbog isključenja Vrhoveca, što je Portugalija iskoristila i preko Sesilija došla do neophodne gol razlike.

U drugom meču dana Ukrajina je savladala Mađarsku rezultatom 6:3 i poslala je kući. Ukrajinci će se za prvo mesto boriti protiv Španaca, a neko od ove dve ekipe biće protivnik Srbiji u četvrtfinalu.