Arsenal za dva minuta odneo bodove iz Bornmuta!

Ozil i Okslejd-Čembrlen strelci za goste u rasponu od 90 sekundi

• 0

Samo London prati Lester.

Totenhem, dan kasnije i njegov veliki rival iz zapadnog dela prestonice, Arsenal, upisali su pobede koje ih ostavljaju na odstojanju od pet bodova naspram vodećeg tima na tabeli Premijer lige Lestera.

"Tobdžije" su kao gosti pobedile Bornmut golovima Mesuta Ozila i Okslejda-Čembrlena u ekspresnom roku, jer se sve vredno pomena sa "Vitalitija" dogodilo u rasponu od 90 sekundi!

U 23. minutu Ozilu je preostalo da samo ubaci loptu gol posle pravovremene asistencije glavom Olivijea Žirua. Francuz se tako "odužio" saigraču za "mali milion" dodavanja Nemca, zaslužnog za barem 50 posto golova prvog napadača.

Domaći igrači se još nisu oporavili od šoka, a manje od dva minuta kasnije usledio je novi - gol u režiji Okslejda-Čembrlena. Vezni igrač gostiju ubacio se iz drugog plana, na vreme dobio loptu, koju je savršeno preciznim udarcem poslao u dalji ugao golmana artura Boruca.

Arsenalu je ova pobeda bila i te kako potrebna zbog kiksa u prethodnom kolu sa Sautemptonom (0:0), i važna jer će u sledećoj rundi dočekati Lester, u potencijalnom meču odluke za titulu.