Jokić zablistao protiv moćnog Kazinsa i umalo ostvario TRIPL-DABL! (VIDEO)

Srbin za 20 minuta na parketu protiv Sakrementa imao 13 poena, 13 skokova i 6 asistencija, a sjajnu partiju za Orlando pružio je Nikola Vučević, koji je postigao 35 poena protiv Filadelfije

• 2

Nikola Jokić je pružio novu sjajnu partiju za Denver, koji je ipak na svom terenu doživeo poraz od Sakramenta 114:110. Srbin je za 20 minuta u igri ostvario dabl-dabl, a bio je čak i blizu tripl-dabla i moguće da bi ga i ostvario da je proveo više minuta na parketu.

Imao je 13 poena, 13 skokova i 6 asistencija. Bio je perfektan sa linije penala (4/4), dok je iz igre šutirao 50% (4/8), od čega je pogodio jednu od dve trojke koje je pokušao. Upravo ta trojka koju je pogodio na 10 sekundi pre kraja meča vratila je nadu Denveru da može do pobede, pošto je u tom trenutku prednost Sakramenta smanjena na 111:110.

Ipak, do kraja Nagetsi nisu uspeli da se vrate jer je Artur izgubio loptu u napadu za izjednačenje, nakon što su Kingsi polovično šutirali slobodna bacanja u penal završnici.

Pored Jokića, Denver je imao još čak sedmoricu dvocifrenih igrača, od kojih su najefikasniji bili Barton sa 18 i Galinari sa 17 poena.

Solidnu partiju pružio je i miljenik Grobara i bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj, koji je za 22 minuta na parketu postigao 10 poena i imao 6 skokova.

Ipak, sve to nije mnogo pomoglo Denveru, jer je na drugoj strani Demarkus Kazins odigrao fantastičan meč, postigavši 39 poena, a imao je i 9 skokova. Pratio ga je Rudi Gej sa 16 poena i 10 skokova.

Fantastičnu partiju pružio je i Nikola Vučević, koji je sa 35 poena predvodio Orlando do pobede u Filadelfiji 124:115.

Popularni Vuč, koji je veliki navijač Crvene zvezde i kada god je u prilici dolazi na utakmice da bodri svoj omiljeni klub, dodao je i 9 skokova, imao perfektan učinak sa linije penala (9 od 9) i dobro je šutirao iz igre (13 od 21).

Hjustonu nisu pomogla ni 42 poena Džejmsa Hardena da izbegnu poraz od Jute na gostovanju. Džezere je do pobede predvodio sjajni Gordon Hejvord sa 28 poena. I na ovom meču se moglo videti da situacija među zvezdama Hjustona nije sjajna, kao i zašto se Harden nadao trejdu Dvajta Hauarda.

U jednom napadu je viđeno koliko se loše razumeju.