Kari isporučio 42 poena Majamiju i ušao u istoriju NBA! (VIDEO)

Košarkaš Golden Stejta i MVP prošle sezone vezao je 127 utakmica na kojima je postigao trojku u prvoj četvrtini

• 0

Najbolji košarkaš današnjice, bez sumnje, Stef Kari, nastavlja da ruši rekorde i oduševljava gledaoce. Ne samo da je vodio Golden Stejt do rekorda od 50 pobeda i samo pet poraza, pre nekoliko dana, Kari je na meču sa Majamijem ponovo ušao u istoriju.

On je izjednačio rekord Kajla Korvera po broju uzastopnih mečeva na kojima je ubacio trojku u prvoj četvrtini. I ne samo to, to je Kariju bio prvi šut na koš i odmah trojka.

Ta brojka je 127 utakmica, za sada, jer će već u narednom meču Kari sigurno srušiti i to i postati prvi u istoriji.

Golden Stejt je inače pobedio Majami sa 118:112 i to na Floridi , ali treba istaći da su Hitsi igrali bez Krisa Boša, Udonisa Haslema i Bena Udriha.

Kari je ubacio 42 poena, a Klej Tompson 33 i to je više od polovine poena cele ekipe Voriorsa.

Od ostalih rezultata izdvajamo pobedu Klivlenda nad Šarlotom uz po 23 poena Lebrona Džejmsa i Kajrija Irvinga.