Emocije u La Korunji: Legendarni Valeron (40) se vratio na Rijazor, ali je Arauho rastužio navijače (VIDEO)

Legenda se vratila na Rijazor, a navijači Deportiva to nisu zaboravili

• 0

Las Palmas je savladao Deportivo sa 3:1 na gostovanju u poslednjoj utakmici 32. kola Primere, a meč je obeležio povratak Huana Karlosa Valerona na Rijazor.

Legenda ekipe iz La Korunje je ovoga puta bio na suparničkoj strani, kao deo ekipe Las Palmasa i u igru je ušao u 69. minutu i dočekan je ovacijama navijača.

Valeron je ponikao u Las Palmasu, ali se kao igrač afirmisao u Deportivu, gde je za 13 sezona (od 2000. do 2013. godine) postao legenda kluba.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Deportivo je imao bolje prilike i više lopte u posedu. Nastavili su sa time i u nastavku i to im se isplatilo kada je Lukas Preze postigao gol u 47. minutu.

Ipak, gosti su preokrenuli preko sjajnog Argentinca Arauha, koji je postigao dva gola. Najpre je izjednačio u 58. minutu posle dobre asistencije, da  bi zapečatio pobedu u sudijskoj nadoknadi.

Prethodno je Garsija doneo prednost Las Palmasu u 79. minutu. Deportivo je nakon toga napao svim silama, ali nije uspeo da preokrene. Strelac gola za Depor je propustio veoma izglednu šansu u završnici, a zatim je usledila kazna preko dvostrukog strelca Arauha.