Počela Kopa Amerika: Kolumbijci osvojili Kaliforniju! (VIDEO)

Strelac drugog gola za Južnoamerikance Hames Rodrigez zbog povrede izašao u drugom poluvremenu

• 0

Specijalno izdanje, 45. po redu Kopa Amerika, počelo je trijumfom Kolumbije protiv selekcije domaćina SAD rezultatom 2:0.

Pred 67.000 navijača na stadionu u Santa Klari, Kalifornija, strelci za Južnoamerikance bili su Kristijan Zapata u 8. minutu i Hames Rodrigez iz penala u 42. minutu.

U drugom meču grupe sastaju se Kosta Rika i Paragvaj, od 23 sata u subotu.

Aktuelno izdanje Kopa Amerika prvo je van Latinske Amerike i održava se samo godinu dana od prethodnog odigranog u Čileu, koji je pripao reprezentaciji domaćina.

Kolumbijci, uprkos trijumfu, ne mogu da budu zadovovoljni do kraja, jer se kapiten Rodrigez povredio u 73. minutu, kada je povredio rame zbog čega je morao da napusti teren i pitanje je da li će biti spreman da pomogne saigračima u narednoj  utakmici.