Bajern - Holandija 3:2 (VIDEO)

U prijateljskoj utakmici na "Alijanc areni", tri dana posle finala Lige šampiona, evropski viceprvak igrao sa svetskim vicešampionom

• 0

Iako je Bajern najradije želeo da završi sezonu u kojoj je sva tri puta bio drugi, morao je da odigra i ranije ugovoreni meč s holandskom fudbalskom reprezentacijom. Na "Alijanc areni" u Minhenu, uprkos porazu u finalu Lige šampiona na istom mestu prošle subote, skupilo se 33.000 Bajernovih navijača.

Bavarci su pobedili sa 3:2. Bio je to meč kojim je Holandija vratila dug Bajernu zato što se njegov as Arjen Roben, holandski reprezentativac, povredio uoči Svetskog prvenstva 2010, pa je propustio dobar deo sezone u klubu.

Roben je igrao za reprezentaciju. Ušao je u igru od 76. minuta.

Bajern je poveo preko Krosa u 10. minutu, izjednačio je Huntelar u 18. Holanđani su poveli golom Narsinga u 20. minutu, poravnao je Petersen u 28, a pobedu Bajernu doneo je Gomez tri minuta pre kraja utakmice.

Bayern Munich 3 - 2 Netherlands footyroom.com by Futbol2101