Zvezda sa Malte počinje napad na Ligu šampiona! (VIDEO)

Crveno-beli svoju evropsku priču u novoj sezoni počinju protiv Valete na gostovanju 12. jula

• 14

Fudbaleri Crvene zvezde u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv Valete sa Malte. Prvi meč je na programu 12. jula na Malti, a revanš nedelju dana kasnije na Marakani.

Maltežani su u prvom meču na svom terenu pobedili sa 1:0 i to im je donelo prolaz. U revanšu su poraženi sa 2:1, ali su zbog gola u gostima prošli dalje.

Gol vredan prolaska u narednu rundu postigao je Argentinac Federiko Falkone u 24. minutu. To je bio i gol za 1:1, a prethodno je u 11. minutu Hanus Torleifson dao gol za vođstvo Farana.

Toršavn je u drugom poluvremenu krenuo agresivnije i u 66. minutu je Hanes Agnarson postigao gol za 2:1. Ispostavilo se i da je to bio konačan rezultat meča, a ta pobeda nije bila dovoljna ekipi sa severa Evrope, pa će Zvezda prvi meč igrati u toplijim krajevima.