Novo zlato za Felpsa, oborena TRI svetska rekorda!

Fantastične trke Sare Šjestrem, Adama Pitija i Keti Ledeki

• 6

Drugog dana takmičenja u plivanju na Olimpijskim igrama u Rio De Žaneiru, viđeno je nekoliko fenomenalnih trka, postignuto je niz sjajnih rezultata i oboreno čak tri svetska rekorda!

Ukupno PET u samo dva dana.

Najpre je Šveđanka Sara Šjestrem oborila svetski rekord u trci na 100 metara leptir stilom. Trku je završila u vremenu od 55.48 sekundi, ispred Kanađanke Peni Olesiak.

Ljubitelje plivanja ponovo je oduševio Britanac Adam Piti koji je sjajnu formu potvrdio obaranjem svetskog rekorda na 100 metara prsno - 57.13 sekundi, dok je Amerikanka Keti Ledeki, u najdominantnijem izdanju od svih drugog dana, prva završila trku na 400 metara slobodno, u vremenu novog svetskog rekorda, ujedno i novog ličnog - 3.58,37.

Koliko je Ledeki bila superiorna naspram konkurencije svedoči i to da je druga na cilj stigla tek pet sekundi kasnije.

Konačno, na vrhuncu drugog takmičarskog dana, usledila je muška štafeta 4x100 metara u kojoj su na kraju slavili Amerikanci, uz veliki doprinos najtrofejnijeg olimpijca u istoriji, Majkla Felpsa, koji je bio druga izmena.

"Baltimorski metak" osvojio je tako 19. zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.