≫

NEVIĐENA GOLEADA U LŠ: Real preokrenuo magijom Ronalda i golom Morate u 94. minutu, Dortmund sa 6:0 pregazio Varšavu! (VIDEO)

Aktuelni šampion teže nego što se očekivalo savladao Sporting

• 2

Izuzetno uzbudljivo drugo veče prvog kola Lige šampiona prepuno golova!

Najdramatičnije je bilo na Bernabeu, gde su igrali Real i Sporting, i gde je aktuelni šampion slavio sa 2:1 posle preokreta. Prvo poluvreme nije nagoveštavalo takav ishod, ali je onda Cezar doveo goste u vođstvo protiv aktuelnog šampiona Evrope u 51. minutu. Real je posle toga pokušao svim silama da izjednači, ali su Lavovi odolevali do 89. minuta.

Tada je na scenu stupio Kristijano Ronaldo. Magičnim udarcem iz slobodnog udarca savladao je Rui Patrisija i doneo izjednačenje. Još jednom je pokazao kakav je majstor, a golu se nije radovao, jer je ponikao upravo u Sportingu.

Nastavili su da napadaju igrači Reala i na kraju su u 94. minutu Alvaro Morata postigao gol za pobedu posle sjajnog skoka i šuta glavom. Doduše i Rui Patrisio je morao bolje da reaguje.

Golovi su ove večeri pljuštali na sve strane iz minuta u minut. Doduše, bila je i jedna utakmica više, pošto je meč Mančester Siti - Borusija Menhengladbah odložena za sredu zbog lošeg vremena u utorak.

Siti je uz het-trik Aguera savladao Borusiju iz Menhengladbaha, a rezultat je na kraju bio 4:0 pošto je Ihenačo dao gol u nadoknadi. Kod prvog gola Agueru je asistent bio Aleksandar Kolarov, koji je lepo ubacio oštru loptu po zemlji sa leve strane, a na prvoj stativi je Argentinac spremno čekao.

Kasnije je sa još dva gola faktički rešio meč.

Britain Champions League Soccer

Borusija Dortmund savladala Legiju sa 6:0 a meč je rešila već za 17 minuta, pošto je povela. Gece je otvorio goleadu Milionera u 7. minutu. Nastavili su je Papastatopulos u 15, i Bartra u 17. minutu i tim rezultatom je okončano prvo poluvreme.

I u nastavku su vicešampioni Nemačke nastavili da gaze. Gerero je u 51. minutu uvećao prednost, a petarda je pukla u 76. minutu, a on je dodatno uvećan u 87. minutu golom Obamejanga.

Lester je takođe bio ubedljiv, pošto je na gostovanju savladao Briž sa 3:0. Marez je postigao dva gola. Jedan iz slobodnog udarca, a jedan iz penala, dok je strelac prvog gola na meču bio Olbrajton u 3. minutu.

Lion je sa 3:0 savladao Dinamo iz Zagreba, a i druga francuska ekipa je bila uspešna, pošto je na Vembliju Monako napravio iznenađenje i savladao Totenhem sa 2:1. Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu, a u drugom je odbrana ''Kneževa'' odolela pod naletom ''Mamuza''.

Mnogo golova je bilo i u Leverkuzenu, gde su Bajer i CSKA remizirali sa 2:2, a takođe su svi golovi viđeni u prvom poluvremenu.

Kopenhagen je uspeo da odoli na Dragau protiv Porta, koji je poveo sjajnim golom Otavia u 13. minutu. Izjednačio je Kornelijus u 52. minutu, a Danci su od 66. minuta igrali sa igračem manje i uspeli da odole napadima Porta.

Jedini meč na kome nije bilo golova bio je i derbi na papiru između Juventusa i Sevilje.