≫

Zvezda posle drame srušila Igokeu! (FOTO)

Crveno-beli ostvarili šestu pobedu u ABA ligi, a ovoga puta pala je Igokea 68:66

• 91

Košarkaši Crvene zvezde teškom mukom su stigli do pobede protiv Igokee 68:66.

Crveno-beli su ostali jedna od tri neporažena tima u ABA ligi (6-0) kao i Budućnost i Partizan.

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 68:66

(21:12,19:17, 7:20,21:17)

CRVENA ZVEZDA: Rebić 4, Dangubić 9 (0-3 za tri), Mitrović 4, Lazić, Simanić, Dobrić 2, Simonović 8, Dženkins 9, Gudurić 10, Jović 5, Kuzmić 2, Bjelica 15

IGOKEA: Pašajlić 4, Mićović 1, Talić, Šibalić 27 (5-11 za tri) Robinson 10, Pešaković, Milošević 4, Albijanić 9, Mahković, Fortenberi 2, Rikić 9

Prava drama viđena je u finišu meča. Zvezda je olako ispustila 11 poena prednosti sa poluvremena (40:29) i posle egala tokom poslednje četvrtine došla je 65:62.

Igokea je imala 24 sekunde za napad za izjendačenje, fauliran je Šibalić na 18 sekundi. Pogodio je oba za 65:64 na 14 sekundi. Odmah je fauliran Gudurić koji je ubacio oba bacanja na 13 sekundi do kraja za 67:64.

Usledio je poslednji napad Igokee na meču posle tajm auta.

Zvezda je odlučila da brani napad, ali je lopta došla do Šibalića, najboljeg trojkaša i on je odmah fauliran na 8 sekundi do kraja, a on pogađa oba bacanja. Crveno-beli su brzo izveli loptu prešli u polje napada i tek tada je fauliran Gudurić.

Promašio je prvo bacanje, drugo je pogodio, a ostalo je 4, 5 sekundi do kraja. Igokea je krenula u poslednji napad, ali nisu uspeli da realizuju do kraja.

Srpski evroligaš je meč dobio na skok. Imali su čak 37 skokova od čega 10 u napadu i to kad se lomio rezultat.

ZVEZDA POKAZALA EVROLIGAŠKI KVALITET

Zvezda je pokazala na početku meča sav svoj kvalitet kojim raspolaže. Jednostavno je zgromila Igoeu u prvih 10 minuta, a onda nastavila da melje u svom ritmu.

Već posle pet minuta bilo je 17:3 za Beograđane, posle 10 minuta 21:12. Odbrana je bila agresivna i snažna, a napad veoma raspoložen i dosta kreativan. Igrači su imali energije i dobro su trčali.

Igokea je pokušavala da se odupre, ali im nije Zvezda dozvolila da pokažu svoju igru.

Srpski evroligaš je do poluvremena održavao dvocifrenu razliku 40:29 i sve je delovalo da će lagano pobediti.

Ipak, umor je učinio svoje. Dva dana sju imali za oporavak posle puta i teškog meča u Istanbulu i vidi se da to nije dovoljno.

UMOR UČINIO SVOJE

Sedam minuta Zvezda nije dala koš u trećem periodu. Bili su spori tromi i bez šuta. Igokea kao da se tada probudila. Maestrali Šibalić je nastavio da puni koš Zvezde sa distance, priključio se Rikić i Amerikanac Robinson koji se nije video u prvom poluvremenu.

Za tili čas istopila se razlika Zvezde, koja je dala samo sedam poena za četvrtinu a primila 20. (47:49).

Poslednjih deset minuta donelo je najviše uzbuđenja. Ekipe se konstantno smenjivale u vođstvu (55:53) Zvezdu nije išao šut za tri poena, ali je sve nadoknadila skokom u napadu i slobodnim bacanjima.

Ključne poene Zvezdi doneo je marko Gudurić na 45 sekundi pre kraja kada je kod rezultata 62:60 ubacio dva slobodna bacanja za plus četiri (64:60) Ispostavilo se kasnije da je to bila krucijalna prednost u penal završnici. Imala je Zvezda i priliku da ranije reši meč, ali je promašila dva napada. I tako se ušlo u penal završnicu.

Sledeće nedelje Zvezda gostuje Mornaru u baru.

Crvena zvezda - Igokea 68:66

TABELA: Crvena zvezda 6-0, Budućnost 6-0, Partizan 6-0, Cibona 5-1, cedevita 3-3, Igokea 3-3, Mornar 2-4, FMP 2-4, Krka 2-3 (-1), Mega leks, 1-5, MZT 1-5, Olimpija 1-4 (-1), Karpoš Sokoli 0-6