Morata srušio Bilbao u završnici i odveo Real na 1. mesto, ali je tu najčudnija reakcija Ronalda posle gola (VIDEO)

Kraljevski klub trijumfovao u poslednjem meču 9. kola Primere i zauzeo vrh tabele

• 1

Real Madrid je savladao Atletik Bilbao sa 2:1 u 9. kolu Primere i tako zauzeo vrh tabele. Bilo je to teško iskušenje za ekipu Zinedina Zidana, koja je bila blizu kiksa. Ipak, Morata je postigao gol za spas u 83. minutu.

Malo ko je očekivao dramu posle gola Benzeme u 7. minutu, ali je brzo uzvratio tim iz Baskije golom Sabina 20 minuta kasnije i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

U nastavku su igrači Reala počeli agresivno da igraju i da napadaju, ali mreža Bilbaa je mirovala sve do 83. minuta. Spasilac Reala bio je Alvaro Morata, koji je ušao umesto Benzeme nekoliko minuta ranije.

Posle jednog centaršuta sa leve strane bio je na pravom mestu na prvoj stativi. Ipak, njegov prvi put je golman Bilbaa odbranio, ali je odbitak Morata sproveo u mrežu za radost fudbalera Reala. Doduše, Kristijano Ronaldo nije delovao preterano zadovoljan, čak je i čudno gledao ka pomoćnom sudiji.

Takođe, jedini nije odmah krenuo ka Morati, kao što su učinili svi fudbaleri Reala.

Ipak, stigao je nešto kasnije do Morate i čestitao mu na golu.