≫

PARTIZAN VIŠE NIJE NEPOBEDIV: Crno-bele posle drame i promašaja Marinkovića srušio Markus Vilijams! (FOTO)

Prvi poraz crno-belih u sezoni i pored serije 22:2 u drugoj četvrtini * Presudio bivši košarkaš crveno-belih* Najbolja partija Frenka Robinsona od početka sezone

• 71

Pred ispunjenim tribinama hale "Ranko Žeravica", Partizan je poražen prvi put ove sezone od Budućnosti rezultatom 64:61 (18:11, 12:26, 15:9, 19:15) u derbiju sedmog kola ABA lige.

Ključna je bila trojka koju je postigao Markus Vilijams na kraju meča uz faul, a promašio Vanja Marinković nakon toga.

Najefikasniji u Partizanu bio je Veličković sa 15 poena, pratio je Luković sa 12 i Robinson sa 11. Vilijams je na drugoj strani postigao 13 poena, Džejms je dodao 12 a Rejnolds 10.

Crno-beli su imali odličan period igre u drugoj četvrtini, međutim sreća nije bila na njihovoj strani ovaj putu u dramatičnoj završnici, ali ni šut - svega tri trojke su pogodili iz 25 pokušaja, a sa penala su imali 12/19. Tu se doduše ni gosti iz Podgorice nisu proslavili, imali su deset promašaja sa penala (19/29), a pogodili su pet trojki iz 20 pokušaja.

PARTIZAN: Robinson 11, Ratkovica 2, Vrabac 5, Marinković 4, Veličković 15, Majstorović 0, Birčević 6, Koprivica, Andrić 8, Hečer 6, Pot, Luković 12.

BUDUĆNOST: Rejnolds 10, Vilijams 13, Šehović 8, Džejms 12, Subotić 2, Ilić 0, Savović 5, Nikolić 7 (3/10 slobodna bacanja), Popović 7, Vranješ 0.

Budućnost je u svojoj grupi u Evrokupu bila slobodna za razliku od Partizana u FIBA Ligi šampiona, koji je u Turskoj poražen od Bešiktaša, tako da je podgorička ekipa svakako odmornija došla u Beograd.

To se pokazalo na početku, jer su gosti zagrizli, i otvorili meč sa dve trojke Šehovića i Savovića. Crno-beli nisu bili efikasni na početku, nadskočila ih je Budućnost pa je sigurno čuval prednost. Za 12 minuta igre, Partizan je ubacio 11 poena, a šut za tri poena je bio 0/6.

Međutim, od momenta kada je Šehović postigao trojku za 27:13, kao da je neko na dugme ugasio Budućnost.

A upalio Partizan.

Krenula je strahovita serija crno-belih 22:2 za osam i po minuta, dva puta prekidana tajm-autima trenera Šćepanovića. Razigrali su se Hačer i Robinson, pale su konačno i prve trojke, a publiku je posebno razgalila ona koju je postigao Veličković.

Sluđeni igrači gostiju nisu imali put ka košu, šutevi su bili nervozni, izgubili su osam lopti, dok su crno-beli imali odličan protok lopte i brzo su završavali svoje napade.

Tvrđa je bila treća četvrtina, sa malo poena a mnogo faulova i promašaja. Posebno se istakao Uroš Luković lepim poenima, ali i blokadom na Nikolića pri šutu za tri poena. Međutim, Budućnost je uspela da izbori egal, i pored pada u procentu šuta iz igre.

Jedna petarda je bila bačena, pa je sudija na kratko prekinuo meč, a morao je i spiker da apeluje na navijače da ne bacaju tvrde predmete.

A ONDA DRAMA...

Kako je Partizan postigao svega tri poena u prvih šest minuta igre poslednje četvrtine, očekivana je bila drama. Rejnolds je ponovo preuzeo stvari u svoje ruke, imao je podršku u Džejmsu, koji je sa penala doneo 56:49 Budućnosti na četiri minuta do kraja.

Birčević je bio siguran sa pnela, a posle promašaja Džejmsa je Veličković pogodio uz faul, i sa penala produžio seriju na 5:0. Na drugoj strani je Marinković presekao pas, a Hečer bio uspešan u prodoru za seriju 7:0.

Nikolić je potom uspešan sa penala dva puta, a Robinson je pogodio vrlo važnu trojku. Posle tajm-auta je Vilijams napravio potpuno neverovatnu grešku, pa je pas poslao u publiku, ako ne i u tunel.

Na drugoj strani je Veličković bio siguran sa penala, a Vilijams se na najbolji način iskupio za grešku, trojkom uz faul, a sa penala je doneo vođstvo 62:61.

Posle skoka je bila borba za loptu, a strelica je pokazala da je za Budućnost na 45 sekundi do kraja. Još jedan tajm-aut je usledio, pa je Džejms izgubio loptu, ali je na drugoj strani Vanja Marinković pokušao za tri poena, i promašio.

Faul je napravljen nad Vilijamsom, koji je pogodio oba puta. Na sedam sekundi do kraja Partizan ipak nije uspeo da uputi šut ka košu.