Docić ''vozi'' Čuku ka plej-ofu, Napredak pobedio i ide na Cecin koncert!

Brđani skočili na 13. mesto SL, dok je Napredak sada 3. i čeka kiks Partizana

• 0

Mladen Docić je mašinovođa, a Čukarički je uhvatio jedan od poslednjih vozova ka mestu koje vodi u plej-of Superlige!

Vezista Brđana je praktično sam pobedio Voždovac u malom gradskom derbiju, pošto je bio strelac oba gola u pobedi Brđana rezultatom 2:1 (1:0). Prvi u 29. minutu, drugi iz penala u 54. minutu, dok je gol za goste postigao Stojanović u 88. minutu.

I bio je red da Čuka krene uzlaznom putanjom, jer svakako ne zaslužuju da se nađu na pretposlednjem mestu. Sada imaju 13 bodova i samo šest bodova zaostatka za Radom koji je odigrao 1:1 na svom terenu.

Bod sa Banjice odneo je Metalac (1:1) koji je poveo u 6. minutu preko Kaseida, da bi Rovčanin sredinom drugog poluvremena postigao autogol za konačnih 1:1.

Mogao je Rad do potpunog preokreta, ali su domaći u 84. minutu promašili penal.

Napredak više nije iznenađenje Superlige, što govori visoko treće mesto i 31 osvojen bod. Poslednja tri su osvojili na gostovanju Bačkoj, a nagrada je odlazak na koncert Cece Tažnatović u Novi Sad. Tako im je obećao trener.

Vukanović i Ndiaje su za 18 minuta prvog poluvremena praktično rešili pitanje pobednika, a Luković je u 43. minutu vratio neizvesnost. Ipak, Čarapani su u nadoknadi vremena postigli i treći gol za konačan rezultat - 3:1.