≫

Čelsi razbio Siti na Etihadu, Sančez het-trikom demolirao Vest Hem (VIDEO)

Plavci na Etihadu razbili jedan od najskupljih timova Premijer lige sa 3:1

• 2

Fudbaleri Čelsija priredili su malo iznenađenje ubedljivom pobedom nad Mančester Sitijem od 3:1 i to na gostovanju.

Ovo je osma uzastopna utakmica koju su pobedili, a primili su samo dva gola na tih osam mečeva, a dali su 19.

Ipak, timska energija i egregor igra veću ulogu od skupa plaćenih zvezda na koje je Siti potrošio 200 miliona evra.

Mančester je poveo u 45. minutu preko Kejhila i sve je delovalo dobro do 60. minuta.

Tada Dijego Košta izjednačuje na 1:1, a zatim 10 minuta kasnije Vilian donosi prednost. Konačan rezultat postavio je Azar u 90. minutu.

Od 16.00 časova odigrano je još pet mečeva PL i na svim su slavili domaćini.

Najubedljiviju pobedu upisao je Totenhem protiv Svonsija (5:0), a najznačajniju Sanderlend protiv Lestera (2:1).

Pevce su do pobede predvodili Kejn i Eriksen (po dva gola), dok je Son postigao onaj uvodni.

Sanderlend je protiv lestera poveo u finišu prvog poluvremena autogolom Huta,d  abi Defo povisio na 2:0. Tračak nade Lisicama doneo je Okazaki u 80. minutu, ali nedovoljno za preokret.

Šta reći za pobedu Arsenala nad Vest Hemom? Ubedljivih 5:1 uz het-trik Aleksisa Sančeza.

Čileanac je pogađao u 72, 80. i 86 minutu, a uspeo je i da asistira Ozilu u 24. minutu. Okslejd Čemberlen je zapečatio sudbinu Čekićara u 84. minutu, samo minut pošto je Kerol postigao jedini gol za domaći tim.