≫

Zvezda gubila 15 razlike, a onda je zgazila Mornar i izjednačila rekord ABA lige!

Crveno-beli ostvarili 20 uzastopnu pobedu i izjednačili sopstveni rekord

• 65

Košarkaši Crvene zvezde   pobedili su Mornar sa 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15)  u  meču 20. kola ABA lige čime su izjednačili svoj rekord od 20 vezanih trijumfa koji su postavili pre dve sezone.

Ovo je bila odlična uvertira za duel Evrolige sa Anadolu Efesom u petak, kao i derbi sa Partizanom u nedelju. Još jedan trijumf im treba da bi matematički obezbedili prvo mesto na tabeli.

Iako deluje da je pobedila ubedljivo uopšte nije bilo lako i Zvezda je imala mngo problema.

Gubili su čak 15 razlike tokom utakmice (20:35), pa sve do treće četvrtine kada se desio preokret. Zvezda je gubila 38:52 u 22. minutu, a onda je furioznom serijom 19-4 preokrenula na 57:56 na kraju treće četvrtine.

Nova serija 10-2 na početku četvrtog perioda donela je velikih 67:58 i time je praktično meč bio prelomljen u korist Zvezde.

Crveno-beli su šutirali 34-10 za tri poena, a 27-13 za dva, imali su 22 asistencije i čak 44 skoka naspram 29 Mornara.

Pobeda je važnije i zbog toga jer je Zvezda igrala bez Stefana Jovića, Nemanje Dangubića i Ognjena Kuzmića koji su povređeni.

Najefikasniji je bio marko Simonović sa 15 poena, Branko Lazić je dao 12, a Dion Tomson je ubacio 11.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8 (8 sk), Tompson 11 (5sk) Mitrović 4 (13 sk) Lazić 12, Simanić, Dobrić 3,  Simonović 15 (1-7 za tri), Rakićević, Dženkins 12 (7 as) Gudurić 8 (6 sk), Kuzmić, Bjelica 9.

MORNAR: Anderson 4, Vitkovac 8, Radunović, Vujošević 5, Ćalić 3, Mijović, tatum 10, Elis 6, Pavić 10, Mugoša 3, Valer 15, bakić 7.

Zvezda je veoma loše počela meč. Bili su bez energije posebno u odbrani koja je njihov zaštitni znak, dok su u napadu promašili sve što se moglo promašiti kako za dva tako i za tri poena.

Mornar je iskoristio situaciju i poveo sa 14 poena razlike 9:23 na kraju prve četvrtine.

Imali su gosti i plus 15   20:35 u 14 minutu, a onda je Zvezda shvatila da nema više vremena za šalu i opuštanje.

Mučio se srpski Evroligaš i u drugoj četvrtini, ali je odigrao mnogo bolje u odbrani, ali i napadu i uspeo je da prepolovi razliku 36:43 na poluvremenu.

Ključni momenat se desio kako smo i rekli u uvodu teksta u trećoj četvrtini kada je Zvezda serijom 19-4 prelomila meč.

Mornar je imao 14 poena viška u 22 minutu 38:52, a onda je usledila kanonada domaćeg tima.

Najpre serija 10-0, koja se produžila na 19-4 za 57:56 vođstvo na kraju treće četvrtine.

Nastavio je srpski Evroligaš furiozno i u poslednjoj deonici i novom serijom 10-2 otišao na velikih 67:58 u 33. minutu.

Bio je to početak kraja utakmice, jer gosti iz Bara nisu imali ni snage ni kvaliteta da se vrate u meč.