Da li je Ajaks već u finalu Lige Evrope? Kopljanici razmontirali Lion na svom terenu (VIDEO)

Francuzi mogu da budu srećni što su dali taj jedan gol koji im ostavlkja tračak nade

• 1

Ajaks je jednom nogom u finalu Lige Evrope! Ubedljivom pobedom nad Lionom kod kuće rezultatom 4:1, Kopljanici su stigli nadomak puta u Stokholm gde će se igrati meč za trofej.

Trofej koji je Ajaks osvajao davne 1992. godine, a još od 1995. godine nius bili u nekom evropskom finalu.

Ajaks je još an poluvremenu imao dva gola viška, nakon što su Traore i Dolberg bili precizni.

Stadion ''Johan Krojf'' je proključao u 49. minutu kada je Junes pogodio za ubedljivih 3:0. Tračak nade za goste doneo je Valbuena u 66. minutu, ali je Traore svojim drugim golom na meču postigao konačnih 4:1 u 71. minutu.

Drugi polufinalni par čine Selta i Mančester junajted koji igraju u četvrtak.